دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

اجاق‌های مایکروفر بعد از یخچال، پرکاربردترین لوازم خانگی هستند. از آنجایی که اغلب برای گرم کردن غذا استفاده می شود، پس از چند سال استفاده از آن، مطمئناً برخی از مشکلات مایکروویو ایجاد می شود. یکی از اولین نشانه های مشکل مایکروویو زمانی است که دستگاه شروع به تولید صداهای عجیب وش غریب می کند. آیا اخیراً مایکروویو شما صداهای عجیبی تولید می کند و نمی دانید چه کاری انجام دهید؟ در اینجا نحوه تعمیر مایکروویو پر سر و صدا آورده شده است.

تعمیر مایکروویو پر سر و صدا

تعمیر مایکروویو پر سر و صدا و مشکل گردان

اگر فکر می کنید صفحه گردان دلیل اصلی تعمیر مایکروویو پر سر و صدا است، بررسی کنید که آیا به درستی در مایکروویو قرار گرفته است یا خیر. اگر نه، آن را بردارید و دوباره آن را محکم قرار دهید. اگر این کار کمکی نکرد، ممکن است لازم باشد صفحه گردان یا غلتک های صفحه گردان را با بررسی متخصص تعویض کنید.

خرابی فن موتور

این یک دلیل رایج برای تعمیر مایکروویو پر سر و صدا است و ممکن است زمانی رخ دهد که فن موتور در اجاق مایکروویو خراب شده باشد.

فن موتور به گردش هوا در سیستم اگزوز کمک می کند. برای بررسی اینکه آیا موتور فن به درستی کار می کند، ابتدا مایکروفر را از برق بکشید و به دنبال موتور فن پشت مایکروویو بگردید.

پوشش موتور فن را بردارید و سعی کنید پره های فن را به صورت دستی با استفاده از یک جسم بچرخانید. اگر باز هم نمی چرخد، به این معنی است که فن موتور معیوب است و باید تعویض شود. همچنین اگر بچرخد و مدام متوقف شود، زمان تعویض فن موتور فرا رسیده است.

این را ببینید  تعمیرات ماکروفر در منزل

نویز مگنترون مایکروویو

تعمیر مایکروویو پر سر و صدا نیز نشانه ای از وجود مشکل در مگنترون مایکروویو است. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا است و امواج میکرو را فراهم می کند که گرما تولید می کنند.

اگر مگنترون معیوب باشد، ممکن است صدای وزوز بلندی ایجاد کند که نشان می دهد مگنترون به پایان عمر خود نزدیک می شود یا ممکن است معیوب باشد.

آیا می‌دانستید وقتی حالت مایکروویو روشن است و هیچ غذایی در فر وجود ندارد، امواج مایکروویو توسط دیواره‌ها و مگنترون داخل فر جذب می‌شوند. این امر در صورت نادیده گرفتن مایکروویو در درازمدت آسیب می بیند.

صدای ترک خوردگی

صداهای بلند غیرمعمول در مایکروویو نه تنها به دلیل معیوب بودن یک جزء خاص است، بلکه می تواند به خاطر ماده غذایی باشد که در مایکروفر می پزید. غذاهای متراکم مانند همه انواع گوشت ها می توانند سر و صدای بیشتری ایجاد کنند. هنگام گرم کردن آن را باز نگذارید.

سعی کنید مواد غذایی را بپوشانید و این باید به کاهش سر و صدا کمک کند. همچنین اطمینان حاصل کنید که مایکروویو و صفحه گردان همیشه تمیز هستند، زیرا ریختن مواد غذایی نیز می تواند باعث ایجاد صداهای ترک خوردگی شود.

در نهایت، از استفاده از فلزات یا ظروف غیر قابل استفاده در مایکروویو در مایکروویو خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد صداهای ترک خوردن نیز می شود.

دریافت گارانتی تمدید شده

برای تعمیر مایکروویو پر سر و صدا مشکلات مربوط به یک دستگاه می تواند از کوچک تا عمده باشد. چه مشکل لامپ برای چرخاندن نمی چرخد ​​یا یک مگنترون فرسوده. نادیده گرفتن این علائم فقط شما را در دردسر بیشتری قرار می دهد و می تواند یک امر پرهزینه باشد.

این را ببینید  نحوه تعمیر گیر کردن درب ماکروویو

گارانتی سازنده در اکثر موارد فر شما را به مدت یک سال پوشش می دهد. اما فراتر از آن باید هزینه تعمیرات را پرداخت کنید.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم از مایکروویو خود با طرح گارانتی تمدید شده محافظت کنید. گارانتی تمدید شده تمام عیوب و نقص هایی را که در گارانتی استاندارد سازنده پوشش داده شده است، برطرف می کند.

بیشتر بدانید: پنج مشکل رایج مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =