دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

جرقه زدن داخل مایکروویو. جرقه زدن در داخل مایکروویو رایج است و نشان نمی دهد که مایکروویو شما خراب شده است. هنگامی که مایکروویو جرقه می زند، اکثر مردم وحشت می کنند. اما این وضعیت برای وحشت نیست. لازم است فورا مایکروویو خود را خاموش کرده و بازرسی لازم را انجام دهید. دلایل احتمالی جرقه و قوس در داخل مایکروویو عبارتند از:

جرقه زدن داخل مایکروویو

ضایعات فلزی در داخل مایکروویو و جرقه زدن داخل مایکروویو

یک قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در داخل مایکروویو کافی است. به عنوان مثال ممکن است مایکروویو را با پشم فولادی تمیز کرده باشید و مقداری ضایعات فلزی از پشم باقی بگذارید. همچنین گاهی اوقات غذایی که حرارت می دهید یک فویل روی آن قرار دارد که آتش می گیرد. اگر ظرف گرم کننده شما قابل استفاده در مایکروویو نیست، احتمال جرقه زدن وجود دارد. بنابراین قبل از شروع پختن غذا در مایکروویو مطمئن شوید که هیچ ضایعات فلزی وجود ندارد و ظرف گرم کننده شما در مایکروویو ایمن است.

پوشش راهنمای موج آسیب دیده

پوششی به نام پوشش راهنمای موج روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به ناحیه مرکزی که غذا در آن نگهداری می شود منتقل یا هدایت می کند. پوشش راهنمای موج همچنین از ورود هر ذره یا حشره غذایی به مگنترون جلوگیری می کند.

بسیار رایج است که در حین پخت، مقداری ذرات غذا و چربی از غذا خارج شده و به راهنمای موج می چسبد. گرمای ساطع شده از مگنترون این ذرات غذای گیر کرده را می سوزاند که به عنوان جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به پوشش راهنمای موج آسیب می رساند. پوشش راهنمای موج آسیب دیده یا کوتاه باعث ایجاد جرقه های مکرر می شود. بنابراین راه حل این است که پوشش راهنمای موج سوخته را با یک پوشش جدید بردارید.

این را ببینید  بررسی فیوز مایکروویو

پشتیبانی از رک آسیب دیده و جرقه زدن داخل مایکروویو

برخی از مایکروویوها دارای پایه های قفسه ای هستند که یک قسمت قلاب مانند است. اگر مایکروویو در نزدیکی یکی از قفسه های نگهدارنده جرقه بزند، به این معنی است که رنگ روی قفسه فرسوده شده است. بنابراین ساپورت را بردارید و آن را با یک ساپورت جدید جایگزین کنید.

سوختن دیود

دیودهای ولتاژ بالا ممکن است کوتاه یا سوخته شوند و باعث ایجاد جرقه در داخل مایکروویو شوند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید به راحتی باید اقدام به تعویض دیود نمایید تا دوباره عملکرد دستگاه را به حالت سابق بازگردانید.

همچنین لازم به ذکر است که برای تعویض دیود باید از فردی متخصص کمک بگیرید زیرا در پرسه ی تعمیر نیاز به دانش بالایی دارد.

آیا می دانید: ماکروفر یا مایکروفر

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =