دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

5 مشکل رایج مایکروویو

شما احتمالاً تقریباً روزانه از مایکروویو خود استفاده می کنید. بنابراین، زمانی که به طور موثر کار نمی کند، احتمالاً با مشکلاتی روبرو خواهید شد. با این حال، مانند هر وسیله آشپزخانه دیگری، مایکروویو شما ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که نیاز به توجه دارند. به همین دلیل، شما باید در مورد این مسائل بدانید تا در هنگام وقوع آنها غافلگیر نشوید. پنج مشکل رایج مایکروویو را که باید در مورد آنها بدانید کشف کنید.

5 مشکل رایج مایکروویو

5 مشکل رایج مایکروویو و روشن نشدن

یکی از 5 مشکل رایج مایکروویو، گاهی اوقات، مایکروویو شما از روشن شدن خودداری می کند، که می تواند استرس زا باشد، به خصوص اگر وسیله دیگری برای گرم کردن غذا ندارید. این مشکل معمولاً به دلیل نقص در پریز برق، فیوزهای حرارتی و سرامیکی یا کلید درب رخ می دهد.

اطمینان حاصل کنید که مایکروویو به برق وصل است و در این صورت، بررسی کنید که آیا پریز برق کار می کند. می توانید از یک مولتی متر برای تست یا یک دستگاه الکترونیکی دیگر برای بررسی اینکه آیا پریز برق دارد استفاده کنید. اگر برق ندارد، بررسی کنید که آیا کلید مدار شما روشن است، زیرا ممکن است خاموش شده باشد. اگر همه این احتمالات درست باشد، این احتمال وجود دارد که یکی از اجزای مایکروویو شما معیوب باشد.

وقتی فیوز حرارتی یا سرامیکی شما خراب است، مایکروویو روشن نمی شود زیرا جریان برق به سیستم کنترل قطع می شود. نقص در کلیدهای درب نیز می تواند از کارکردن دستگاه شما جلوگیری کند. خوشبختانه، متخصصان می توانند این مشکلات را در مدت زمان کوتاهی تعمیر کنند.

این را ببینید  آشنایی با 10 مشکل رایج تعمیر ماکروویو

 غذا گرم نمی شود

یکی از 5 مشکل رایج مایکروویو، آیا تا به حال غذا را از مایکروویو بیرون آورده اید اما هنوز سرد باشد؟ خوب، مایکروویو می تواند کار کند و غذا را گرم یا پخته نکند. این می تواند نقصی در مگنترون باشد، قطعه ای که برای تامین گرما در مایکروویو طراحی شده است.

اگر مایکروویو خود را همیشه خالی کار کنید، مگنترون ممکن است بسوزد، به عنوان مثال، اگر اغلب از آن به عنوان تایمر آشپزخانه استفاده می کنید. علاوه بر این، خرابی ممکن است به دلایل دیگری مانند داغ شدن بیش از حد، شل شدن اتصالات روی مگنترون، سوختن خازن، خرابی ترانسفورماتور و خرابی کلید درب نیز ایجاد شود.

حتی اگر مایکروویو دارای یک مگنترون معیوب باشد، سایر اجزاء به طور معمول کار می کنند. به همین دلیل، دستگاه همچنان روشن می شود اما هیچ گرمایی تولید نمی کند. متخصصان تعمیر لوازم خانگی بسته به بزرگی مشکل می توانند مگنترون را تعمیر یا تعویض کنند.

مقالات بیشتر: روشن شدن مایکروویو هنگام باز کردن درب

 درب آن به درستی کار نمی کند

یکی از 5 مشکل رایج مایکروویو، یک درب مایکروویو باید همانطور که انتظار می رود کار کند تا کارآمد باشد. اگر درب شما قفل نمی شود، به احتمال زیاد مجموعه چفت درب مشکل دارد. همچنین، این مشکل ممکن است به دلیل مشکل در پیچش یا لولا باشد. اگر درب را به صورت دستی نگه دارید می توانید از آن استفاده کنید، اما گرما اغلب خارج می شود و منجر به مصرف انرژی بالا می شود.

همچنین، ممکن است درب به طور کلی از باز شدن خودداری کند. این می تواند مشکلی از اهرم باز، قفل در، فنر دکمه یا محرک دسته باشد. هنگامی که درب خراب می شود، از متخصصان کمک بگیرید زیرا تلاش برای تعمیر آن می تواند باعث آسیب بیشتر شود.

این را ببینید  علت نچرخیدن سینی مایکروویو

 صفحه گردان آن نمی چرخد

میز گردانی که ظروف خود را در آن قرار می دهید باید همیشه بچرخد تا غذای شما به طور یکنواخت بپزد. اگر میز گردان شما نمی چرخد، مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است و اطمینان حاصل کنید که غلتک راهنمای زیر صفحه شکسته نشده است زیرا ممکن است در چرخش آن اختلال ایجاد کند.

عدم چرخش ممکن است به دلیل نقص در موتور محرک یا کوپلر باشد. خوشبختانه، متخصصان می توانند به سرعت علت را کشف کرده و راه حلی بیابند.

 کنترل پنل آن پاسخ نمی دهد

یکی از 5 مشکل رایج مایکروویو، هیچ چیز به اندازه مایکروویو که صفحه لمسی آن پاسخ نمی دهد استرس زا نیست. شما نمی توانید آن را در گرما یا زمان مناسب تنظیم کنید. در این صورت، پانل کنترل را پاک کنید زیرا ممکن است با مواد غذایی یا کثیفی که ممکن است در عملکرد آن اختلال ایجاد کند، آن را لمس کرده اید. اگر مشکل ادامه داشت، سوئیچ غشایی احتمالا فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد.

این مشکلات رایج مایکروویو همان هایی هستند که متخصصان می توانند به سرعت آن ها را حل کنند، بنابراین لازم نیست نگران باشید. در سرویس لوازم خانگی پایتخت، ما خدمات تعمیر لوازم خانگی را ارائه می دهیم و می توانیم به شما کمک کنیم تا مایکروویو خود را به وضعیت خوبی برگردانید. اگر به خدمات تعمیر لوازم خانگی نیاز دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

آموزش تعویض خازن مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =