دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

با تغییر سبک زندگی بشر امروزی، نیاز به فراهم آوردن غذا در کمترین زمان ممکن و به بهترین وجه، تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم شد. امروزه مایکروفر به یکی از وسایل ضروری هر خانه بدل شده است. به علت کاربردهای فراوان و گرم کردن غذا در مدت زمان کوتاه، مایکروفر در بین اقشار مختلف بسیار محبوب است و بسیاری از افراد به سختی می‌توانند بدون مایکروفر زندگی کنند. بدین سبب در صورت بروز مشکل، نیاز دارند که در کمترین زمان و به بهترین شیوه ممکن تعمیرات مایکروفر را انجام دهند. هر وسیله الکتریکی شیوه مراقبت و نگهداری متفاوتی دارند و در صورت خرابی و بروز مشکل باید توسط تعمیرکار و متخصص در نمایندگی مجاز عیب‌یابی و تعمیر شود. تعمیرات مایکروفر نیز باید توسط کارشناس و متخصص ماهر انجام شود، به دلیل اینکه این دستگاه دارای اجزا و قطعات زیادی می‌باشد و سیستم پیچیده‌ای دارد.

مرکز تعمیرات مایکروفر ما با بیش از ده سال سابقه درخشان در این زمینه، دارای مجوز رسمی از اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی است و در کمترین زمان، ماهرترین کارشناسان را جهت عیب‌یابی و تعمیر به محل اعزام می‌نمایید. تعمیرات مایکروفر نیازمند دانش، مهارت و علم کافی می‌باشد که تعمیرکاران و مهندسین مرکز ما با شرکت در دوره‌های تخصصی با علم روز دنیا آشنا هستند و در دارای تجربه کاری زیادی می‌باشند. مرکز تخصصی تعمیرات مایکروفر ما، به عنوان یکی از مراکز مجاز مفتخر است که در زمینه تعمیر تمامی برندهای ایرانی و خارجی، فعالیت می‌کند. تکنیسین‌ها پس از حضور در محل و بررسی مشکل، در صورت نیاز به تعویض قطعه، از قطعات اصل همراه با گارانتی ضمانت خدمات استفاده می‌کنند.

تعمیر مایکروفر

نصب مایکروفر

سوالی که برای بسیاری از مشتریان پیش می‌آید این است که برای نصب مایکروفر نیاز به نصاب است یا خود ما در منزل می‌توانیم این کار را انجام دهیم. در جواب این سوال باید گفت که بهتر است برای نصب از متخصصین در نمایندگی‌های مجاز استفاده نماییم ولی اگر مایل هستید که خودتان این کار را انجام دهید باید به دو نکته توجه کنید. اول اینکه باید مایکروفر را از نمایندگی مجاز و معتبر خریداری نمایید. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود مایکروفر آسیب خواهد دید و هم مشکلاتی در آینده به وجود خواهد آمد که باید برای تعمیرات مایکروفر اقدام نمایید. دوم اینکه باید یک محافظ برق قوی خریداری نمایید. به دلیل اینکه مایکروفرها در زمان استفاده برق زیادی مصرف می‌کنند، بهتر است که از محافظ برق با سیم‌های قوی استفاده نمایید. اگر از محافظ برق استاندارد استفاده نشود، به مدارات برق آسیب وارد شده و باید برای تعمیرات مایکروفر اقدام نمایید.

برای نصب مایکروفر ابتدا باید نوع آن را بررسی نمایید. اگر از نوع فر برقی باشد باید نزدیک به پریز برق نصب شود. اگر از نوع فر گازی باشد باید جایی نصب شود که به راحتی به لوله گاز شهری متصل گردد. در بین انواع مختلف فر، فرهای توکار برق و گاز نیز در بازار وجود دارد. نصب این مدل از مایکروفرها با دو نوع قبل متفاوت است، زیرا باید در محلی نصب شوند که هم به گاز و هم به برق نزدیک باشند. برخی از انواع مایکروفر را می‌توان به سادگی روی کابینت قرار داد و از آن استفاده نمود. برخی از برندها مایکروفر وجود دارند که ابعاد کوچی دارند و به راحتی بین دو کابیت قرار می‌گیرند. این نوع از مایکروفرها برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب هستند. در زیر به چند نکته ساده برای مکان نصب مایکروفر اشاره می‌کنیم. با رعایت این نکات نیاز به تعمیرات مایکروفر به حداقل می‌رسد:

 • میکروفر باید روی میز نصب شود که محکم و بدون لرزش بوده و از هر طرف 5 الی 10 سانتیمتر خالی باشد.
 • محل نصب مایکروفر باید از منابع گرمایی مثل اجاق و بخاری دور باشد.
 • مایکروفر را از رادیو و تلویزیون دور نگه دارید. زیرا باعث می‌شود که روی این گیرنده‌ها نویز ایجاد کند
 • وصل نمودن یک وسیله برقی دیگر به همان مداری که مایکروفر وصل است، باعث می‌شود که در یک زمان جریان زیادی از مدار کشیده شده و فیوز ساختمان بپرد.

نصب مایکروفر

نکات مهم برای نگهداری و تعمیرات مایکروفر

مایکروفرها معمولا قیمت بالایی دارند، به همین دلیل مشتریان می‌توانند با رعایت نکاتی ساده ولی بسیار تاثیرگذار طول عمر و راندمان کاری مایکروفر را بالا برده و نیاز به تعمیرات مایکروفر را به حداقل برسانند.

 • هیچگاه از ظروف فلزی برای گرم نمومدن غذا استفاده نکنید. زیرا این ظروف باعث جرقه زدن شده و به مایکروفر آسیب می‌زنند.
 • همیشه سعی کنید که داخل مایکروفر تمیز باشد و اثر از چربی یا خرده غذا دورن مایکروفر باقی نماند.
 • هنگامی که مایکروفر خالی است، آن را روشن نکنید. زیرا امواج تولید شده به جای اینکه با مولکول‌های مواد غذایی درگیر شوند، به بدنه مایکروفر برخورد کرده و به آن آسیب می‌زنند. در این زمان باید برای تعمیرات مایکروفر اقدام نمایید.

مشکلات مرسوم در مایکروفر

مایکروفرها دستگاه‌های پرکاربردی هستند که به زندگی ما سرعت می‌بخشند و جز لوازم ضروری محسوب می‌شوند. اما مایکروفرها هم نیز همانند سایر لوازم برقی پس از مدتی دچار استهلاک شده و کارایی مطلوب خود را از دست می‌دهند. سرویس مایکروفر بهتر است هر 6 ماه یک بار توسط افراد متخصص انجام شود تا کارایی مطلوب خود را از دست نداده و نیازی به تعمیرات مایکروفر وجود نداشته باشد. با بروز برخی از مشکلات تعمیرات مایکروفر ضروری است. در زیر به برخی از مشکلات مرسومی که برای مایکروفرها به وجود می‌آید اشاره می‌کنیم. با بروز هر کدام از موارد زیر ابتدا سعی نمایید که خودتان مشکل را برطرف نمایید، اگر نتوانستید مشکل را رفع کنید برای انجام تعمیرات مایکروفر می‌توانید از صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

 • اگر زمان شمارش ثانیه‌ها با سرعت بالا انجام می‌شود، به احتمال زیاد حالت نمایشی (demo) فعال است. برای غیر فعال کردن این حالت نیازی به حضور تکنیسین‌های نمایندگی‌های تعمیرات مایکروفر نیست، تنها کافی است چند ثانیه دستگاه را از برق بکشید و سپس دستگاه را مجددا به برق وصل کنید.
 • هنگامیکه نور داخل مایکروفر قطع شده است، ابتدا باید بررسی کنید که جریان برق به درستی وارد دستگاه می‌شود. زمانیکه مطمئن شدید که سیم برق قطع نیست و جریان برق از فیوز ساختمان قطع نمی‌باشد، باید لامپ درون محفظه را بررسی نمایید. در این حالت به احتمال زیاد لامپ داخلی پیج خورده و خراب است و باید توسط متخصصین نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروفر، تعویض گردد.
 • برای گرم کردن غذا از ظروف خیلی بزرگ استفاده نکنید و در زمان روشن شدن مایکروفر از بسته بودن درب آن اطمینان حاصل کنید. اگر نکات بالا را رعایت کردید و همچنان مایکروفر غذا را به خوبی گرم نکرد، احتمال زیاد در انجام تنظیمات اشتباهی رخ داده و یا برخی از قطعات دچار اختلال شده‌اند. برای حل این مشکل دکمه پاک کردن را بزنید و سپس دوباره دکمه شروع را انتخاب کنید. در صورتی که به نتیجه نرسیدید، قطعات داخلی باید بررسی و عیب‌یابی شود. این کار باید توسط متخصصین تعمیرات مایکروفرانجام گردد در غیر این صورت ممکن است به دستگاه آسیب بیشتری وارد شود.
 • ظروف فلزی، خراب شدن همزن، سوختن دیود، خرابی پایه فلزی و … از جمله عواملی جرقه زدن در مایکروفر هستند. درین حالت سریعا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. اگر درون مایکروفر ظرف فلزی قرار نداده‌اید ولی همچنان با مشکل جرقه زدن مواجه هستید، برای انجام تعمیرات مایکروفر با ما تماس بگیرید.
 • خاموش شدن مایکروفر در زمان گرم کردن غذا از جمله مشکلات رایجی است که مشتریان با آن مواجه هستند. یکی از دلایل عمده خاموش شدن مایکروفر، قرار گرفتن دستگاه در فضای بسته و به صورت توکار است. در این حالت مایکروفر به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. البته این مشکل برای دستگاه‌هایی که طول عمر زیادی دارند، پیش می‌آید. برای حل این مشکل باید با مراکز مجاز تعمیرات مایکروفر تماس بگیرید تا به صورت تخصصی، دستگاه را عیب‌یابی و تعمیر نمایند. دلایل عمده خاموش شدن مایکروفر را زیر ذکر کردیم:
 • خراب شدن ترانس
 • سوختن ترموستات
 • خرابی محافظ حرارتی
 • مشکل برد مایکروفر
 • خرابی میکروسوئیچ در دستگاه
 • از کار افتادن صفحه کلید و یا صفحه لمسی