فهرست مطالب

نحوه تعیین زمان خرید مایکروویو جدید

مانند هر وسیله الکتریکی، اطمینان از اینکه مایکروویو به درستی کار می کند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. از آنجا که مایکروویو هنگام گرم کردن غذا از اشعه الکترومغناطیسی استفاده می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مایکروویو شما مهر و موم کرده و به درستی کار می کند تا از قرار گرفتن در معرض اشعه در معرض خطر قرار گیرد.

1

مرحله 1

به کاغذهای کاغذی که مایکروویو هنگام خرید آن ارائه کرده اید نگاه کنید و قدمت آن را تعیین کنید. اگر مدارک ندارید، به پشت مایکروویو نگاه کنید و شماره سریال را پیدا کنید. با سازنده تماس بگیرید و تاریخ ساخت مایکروویو خود را دریافت کنید. دلیش اظهار می دارد که مایکروویو به طور کلی 10 سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورد. بنابراین، اگر مایکروویو شما بیش از 10 سال سن دارد، به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

مرحله 2

مهر و موم اطراف درب مایکروویو خود را بررسی کنید. اگر ترک خورده، خراب است و یا علائمی از ظروف را نشان می دهد، مایکروویو را تعویض کنید. طبق مرکز دستگاهها و بهداشت رادیولوژی سازمان غذا و دارو، یک مهر و موم معیوب باعث نشت اشعه می شود و ممکن است در معرض دید شما و خانواده قرار گیرد.

مرحله 3

نمودار پخت و پز واقع در بخش منابع را برای مایکروویو خود مرور کنید. اگر گرم کردن آب یا پختن وسایل بیش از حد توصیه شده طول می کشد، زمان آن است که مایکروویو جدید تهیه کنید، زیرا مایکروویو قدیمی شما دیگر به طور مثر کار نمی کند.

این را ببینید  روش استفاده اجاق مایکروویو

مرحله 4

وقتی مایکروویو شما در حال کار یا پخت و پز است گوش دهید. اگر صدای وزوز می شنوید، دیود مایکروویو، تریود، مگنترون یا خازن ولتاژ بالا ممکن است معیوب باشد. بنابراین، تهیه مایکروویو جدید را در نظر بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

تعمیر ماکروفر خاموش

تعمیر ماکروفر خاموش

امروزه استفاده از ماکروفر با استقبال زیادی روبرو شده است. مشغله زیاد، صرفه‌جویی در وقت، حفظ تازگی و طعم مواد و … از جمله دلایلی

ادامه مطلب »
هزینه تعمیرات ماکروفر

هزینه تعمیرات ماکروفر

امروز ماکروفر به دلیل کارایی زیادی که دارد، یکی از اجزای مهم آشپزخانه به شمار می‌رسد. این دستگاه‌های با ارزش از پختن و گرم کردن

ادامه مطلب »