فهرست مطالب

نحوه تعیین زمان خرید مایکروویو جدید

مانند هر وسیله الکتریکی، اطمینان از اینکه مایکروویو به درستی کار می کند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. از آنجا که مایکروویو هنگام گرم کردن غذا از اشعه الکترومغناطیسی استفاده می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مایکروویو شما مهر و موم کرده و به درستی کار می کند تا از قرار گرفتن در معرض اشعه در معرض خطر قرار گیرد.

1

مرحله 1

به کاغذهای کاغذی که مایکروویو هنگام خرید آن ارائه کرده اید نگاه کنید و قدمت آن را تعیین کنید. اگر مدارک ندارید، به پشت مایکروویو نگاه کنید و شماره سریال را پیدا کنید. با سازنده تماس بگیرید و تاریخ ساخت مایکروویو خود را دریافت کنید. دلیش اظهار می دارد که مایکروویو به طور کلی 10 سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورد. بنابراین، اگر مایکروویو شما بیش از 10 سال سن دارد، به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

مرحله 2

مهر و موم اطراف درب مایکروویو خود را بررسی کنید. اگر ترک خورده، خراب است و یا علائمی از ظروف را نشان می دهد، مایکروویو را تعویض کنید. طبق مرکز دستگاهها و بهداشت رادیولوژی سازمان غذا و دارو، یک مهر و موم معیوب باعث نشت اشعه می شود و ممکن است در معرض دید شما و خانواده قرار گیرد.

مرحله 3

نمودار پخت و پز واقع در بخش منابع را برای مایکروویو خود مرور کنید. اگر گرم کردن آب یا پختن وسایل بیش از حد توصیه شده طول می کشد، زمان آن است که مایکروویو جدید تهیه کنید، زیرا مایکروویو قدیمی شما دیگر به طور مثر کار نمی کند.

این را ببینید  4 دلیل رایج جرقه زدن داخل مایکروویو

مرحله 4

وقتی مایکروویو شما در حال کار یا پخت و پز است گوش دهید. اگر صدای وزوز می شنوید، دیود مایکروویو، تریود، مگنترون یا خازن ولتاژ بالا ممکن است معیوب باشد. بنابراین، تهیه مایکروویو جدید را در نظر بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نه =

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر. در حالی که مایکروویو به هیچ وجه یک وسیله ضروری خانه نیست، اما مطمئنا زندگی را بسیار آسان تر می کند.

ادامه مطلب »
ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین وسایل در آشپزی به شمار آورد. افراد شاغل که فرصت اندکی برای آشپزی دارند، ترجیح

ادامه مطلب »
قطعات ماکروفر

قطعات ماکروفر

ماکروفر یکی از وسیله‌های قدرتمند و محبوب در زمینه آشپزی است. به دلیل اینکه این دستگاه برنامه‌های پخت متفاوتی دارد، می‌توان هر کاری را در

ادامه مطلب »