فهرست مطالب

دلایل اصلی اینکه چرا مایکروویو به خودی خود روشن می شود

اگر مایکروویو دارید ، ممکن است با این واقعیت موافقت کنید که اکنون بدون وابستگی به آن ، زندگی بدون آن دشوار به نظر می رسد. در مجموع ، این یک وسیله مهم آشپزخانه است و چندین کار آشپزخانه را بسیار راحت تر می کند. اما به دلیل استفاده منظم ، مایکروویو ممکن است مشکلات خاصی را نشان دهد و یکی از رایج ترین آنها روشن شدن مایکروویو است. هر زمان این اتفاق می افتد ، بلافاصله به یک خطر ایمنی تبدیل می شود و برای جلوگیری از این مسئله ، باید سریع آن را ترمیم کنید. در زیر دلایل اصلی روشن شدن مایکروویو به خودی خود ذکر شده است.

سوئیچ های گیر کرده

یکی از رایج ترین دلایل روشن شدن مایکروویو به خودی خود می تواند سوئیچ های گیر کرده باشد. ممکن است سوئیچ اینترلوک درب گیر کرده باشد یا در بعضی موارد رله قفل شده روی صفحه کنترل نیز گیر کرده باشد. اطمینان حاصل کنید که این کار را خودتان انجام می دهید یا از متخصصان کمک می خواهید.

در اینجا برخی از سوئیچ های درب مایکروویو توصیه می شود:

  1. جایگزینی میکرو سوئیچ درب مایکروویو LONYE SZM-V16-FD-63 برای LG GE Starion مایکروویو RE1 (به طور معمول باز)
  2. تعویض مایکروویو LONYE W10727360 & W10269458 & W10269460 برای مایکروویو گرداب SZM-V16-FC-61 SZM-V16-FC-62 SZM-V16-FC-63
  3. سوئیچ درب مایکروویو KW3A 16A 125 / 250V درب مکالمه درب (به طور معمول باز و پا 3 درج)
  4. سوئیچ درب مایکروویو SZM-V16-FA-63 توسط Podoy سازگار با LG GE Starion WB24X829 3B73362F PS3522738 SZM-V16-FD-63 AP2024337
این را ببینید  عدم نیرو مایکروویو

سوئیچ ها و تابلوهای نقص

دلیل دیگر روشن شدن مایکروویو به خودی خود می تواند تابلوها و کلیدهای معیوب باشد. بعد از اینکه مشکل بسیاری از مشتریان یا مصرف کنندگان از شروع کار این دستگاه به خودی خود گزارش شد ، در مورد آن تحقیق شد و مشخص شد که این امر می تواند به دلیل سوئیچ ها یا تابلوهای معیوب شرکت تولید کننده باشد. بهترین راه برای مقابله با آن تماس با شرکت برای تعویض این قطعات است.

مشکل از صفحه کنترل

صفحه لمسی یا صفحه کنترل ممکن است گاهی اوقات معیوب شود و همین امر می تواند منجر به روشن شدن خود مایکروویو شود. پانل کنترل گاهی اوقات بدون اینکه حتی گفته شود ، اجزای مختلف پخت و پز را ولتاژ می دهد و این می تواند مسئله ای را در آن مطرح کند. با تماس با یک حرفه ای مطمئن شوید که به زودی جایگزین آن می شوید.

جایگزین های پیشنهادی ما:

  1. مایکروویو تاچ پد و صفحه کنترل GE WB56X10822
  2. صفحه لمسی و کنترل پنل GE WB56X10826
  3. صفحه کنترل سامسونگ De94-02517c

مشکل از پانل سنسور گرما

یکی دیگر از دلایل مشکل روشن شدن مایکروویو به خودی خود می تواند مسئله پانل سنسور حرارت باشد. برخی از دکمه های مایکروویو به گرما حساس هستند و حتی بدون لمس آنها نیز حساس هستند. گرمای انگشتان ممکن است برای فشار دادن دکمه ها کافی باشد. در برخی موارد اگر مایکروویو مدل اجاق گاز باشد ، گرمای موجود در ظرف و غیره نیز می تواند منجر به روشن شدن آن شود.

این را ببینید  قطعات ماکروفر

صفحه کلید غشایی

در برخی موارد که مایکروویو دارای صفحه کلید غشایی است ، مایکروویو ممکن است به تنهایی شروع به کار کند. در چنین مواردی ، ممکن است غشا معیوب باشد و ممکن است نیاز به تعویض باشد. برای این منظور ، ابتدا باید مونتاژ قاب کنترل پنل را که دارای صفحه کلید غشای جدیدی است ، سفارش دهید. حتی می توانید آن را به تنهایی تعویض کنید.

اگر خودتان راحت قطعات مایکروویو لازم را تعویض کنید ، ممکن است فقط به قطعات تعویض نیاز داشته باشید. با این حال اگر می خواهید برای مایکروویو یا هرگونه تعمیرات عمومی لوازم خانگی کمک حرفه ای کنید ، می توانید با فردی متخصص تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

مزایا و معایب مایکروفر

مزایا و معایب مایکروفر

مایکروویوها در ایران بسیار محبوب هستند. در واقع، طبق تحقیقات Canstar Blue، در سال 2013، حدود 96٪ از کل خانواده های استرالیایی یک یا چند

ادامه مطلب »