فهرست مطالب

از ظروف پلاستیکی خودداری کنید

بسیاری از پلاستیک ها حاوی ترکیبات برهم زننده هورمون هستند که می توانند صدمه بزنند. یک نمونه قابل توجه بیس فنول-A (BPA) است که با شرایطی مانند سرطان، اختلالات تیروئیدی و چاقی در ارتباط است. با گرم شدن، این ظروف ممکن است ترکیبات را به مواد غذایی شما بریزند. به همین دلیل، غذای خود را در یک ظرف پلاستیکی مایکروویو نکنید، مگر اینکه برچسب آن در مورد مایکروویو باشد. این احتیاط خاص مایکروویو نیست. گرم کردن غذای خود در داخل یک ظرف پلاستیکی یک ایده بد است – مهم نیست که از کدام روش پخت استفاده می کنید.

1

غذای خود را به طور مناسب گرم کنید

مایکروویو منفی است. به عنوان مثال، ممکن است به اندازه سایر روش های پخت و پز در از بین بردن باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا که منجر به مسمومیت غذایی می شوند، موثر نباشند. این به این دلیل است که گرما کم می شود و زمان پخت بسیار کوتاه تر است. گاهی اوقات، غذا به طور ناموزونی گرم می شود. استفاده از مایکروویو با یک صفحه چرخان چرخشی می تواند گرما را به طور مساوی تری پخش کند و اطمینان از گرم شدن کافی غذای شما می تواند اطمینان حاصل کند که همه میکروارگانیسم ها را از بین می برید.

همچنین لازم است هنگام گرم کردن مایعات مراقب باشید. احتمال کمی وجود دارد که مایعات بیش از حد گرم از ظرف خود منفجر شوند و شما را بسوزانند. به دلیل خطر سوختگی، هرگز شیر خشک کودک یا هر نوع غذا یا نوشیدنی را که برای کودکان کوچک در نظر گرفته شده در مایکروویو گرم نکنید. برای کاهش خطر سوختگی به طور کلی، آنچه را که مایکروویو کرده اید مخلوط کرده و یا بگذارید برای مدتی خنک شود.

این را ببینید  مایکروویو قدیمی

خط پایین

مایکروویو یک روش پخت و پز ایمن، موثر و بسیار مناسب است. هیچ مدرکی در مورد آسیب رساندن آنها وجود ندارد – و برخی شواهد نشان می دهد که آنها حتی از سایر روشهای پخت و پز در حفظ مواد مغذی و جلوگیری از تشکیل ترکیبات مضر بهتر هستند.

هنوز هم نباید غذای خود را بیش از حد گرم یا کم گرم کنید، بیش از حد نزدیک به مایکروویو بایستید یا هر چیزی را در یک ظرف پلاستیکی گرم کنید، مگر اینکه برای استفاده ایمن برچسب خورده باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر. در حالی که مایکروویو به هیچ وجه یک وسیله ضروری خانه نیست، اما مطمئنا زندگی را بسیار آسان تر می کند.

ادامه مطلب »
ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین وسایل در آشپزی به شمار آورد. افراد شاغل که فرصت اندکی برای آشپزی دارند، ترجیح

ادامه مطلب »
قطعات ماکروفر

قطعات ماکروفر

ماکروفر یکی از وسیله‌های قدرتمند و محبوب در زمینه آشپزی است. به دلیل اینکه این دستگاه برنامه‌های پخت متفاوتی دارد، می‌توان هر کاری را در

ادامه مطلب »