فهرست مطالب

علت نچرخیدن سینی ماکروویو

ماکروویوها اصولا جزوه مهمی از وسایل الکترونیکی می باشند به این صورت که امروزه در بیشتر اشپرخانه ها این وسیله دیده می شود. بعد از خرید ماکروویو ممکن است هنگام شروع کار با این وسیله دچار مشکل شوید و یا بعد از مدتی این وسیله عمکلرد طبیعی خود را از دست بدهد و به این صورت باید به راحتی این مشکل را رفع نمایید. اصولا مشکلات اولیه در رابطه با ماکروویو بسیار متنوع و زیاد است. در این مقاله در رابطه با علت نچرخیدن سینی ماکروویو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

ویژگی های ماکروویو MH8265DIS ال جی

نچرخیدن سینی ماکروویو

یکی دیگر از مشکلات رایج نچرخیدن سینی ماکروویو می باشد ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که سینی ماکروویو کند بچرخد ، در زمان خاموشی سینی می چرخد و یا صفحه ی چرخان نمی چرخد این موارد دیده شده دلایلی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروویو

برای رفع این مشکل راه حل های گوناگونی وجود دارد. دو نمونه از این راه حل ها به صورت زیر است:

برای رفع این مشکل بهتر است داخل دستگاه، سینی و ریل را به طور کامل تمیز نماید. هدف از تمیز کردن این قطعات رفع چربی های باقی مانده روی این قطعات می باشد.

در بعضی موارد ممکن است در اثر گذاشتن اجسام سنگین در ماکروویو شفت از بین رفته باشد. برای فهمیدن این موضوع باید یکی کاسه پیرکس بزرگ به همراه آب را داخل ماکروویو قرار دهید. اگر با وجود این ظرف سینی نمی چرخید و با وجود ظرف سبکتر سینی شروع به چرخش کرد پس حتما شفت دچار مشکل شده است.

این را ببینید  مشکلات و خطاهای رایج مایکروویو و راه حل آنها

شفت چیست؟

ماکروویو با استفاده از این قطعه سینی را به چرخش در میاورد. این قطعه زیر سینی و در مرکز قرار دارد. برای جدا کردن آن بهتر است این قطعه را به طور عمود و به طرف بالا حرکت دهید تا به راحتی جدا شود. یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروویو خرابی این قطعه می باشد.

علت وجود صدا در ماکروویو

ممکن است در هنگام خاموشی دستگاه شما شاهد صداهایی از ماکروویو باشید. این صداها غیر عادی به نظر رسید و ممکن اتس باعث نگرانی شما شود.

اصولا برای رفع مشکل صدا از جانب ماکروویو بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید.

  • ممکن است سینی و شفت به طور صحیح و درست قرار نگرفته باشد در این هنگام بهتر است این قطعات را به طور صحیح قرار دهید.
  • نکته ی دیگر برای رفع صدا تمیز کردن دستگاه است به این صورت که سینی را به طور کامل تمیز کرده و چربی را به طور کامل از بین ببرید.
  • ممکن است برای گرم کردن غذا از ظرف بسیار سنگینی استفاده کرده اید. به همین دلیل وجود این صدا ها طبیعی می باشد.
  • به دلیل بدنه ی فلزی این دستگاه صداهای بسیار کم نیز زیاد شنیده می شود به همین دلیل نگران نباشید.
  • در هنگام کار و پوروسه ی پخت فن دستگاه شروع به کار می کند و یکی از دلایل وجود صدا، کار کردن فن است.
  • ممکن است در بعضی موارد هنگام کار به صورت عادی صدای بلند و غیرعادی باشد و در هنگام گریل صدا عادی باشد در این هنگام بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.
این را ببینید  رفع صدای مایکروویو
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =

مزایا و معایب مایکروفر

مزایا و معایب مایکروفر

مایکروویوها در ایران بسیار محبوب هستند. در واقع، طبق تحقیقات Canstar Blue، در سال 2013، حدود 96٪ از کل خانواده های استرالیایی یک یا چند

ادامه مطلب »