فهرست مطالب

فن خروجی مایکروویو کار نمی کند

مایکروویو دستگاه های مهمی است که روزانه به آنها نیاز داریم. به همین دلیل است که اگر هر یک از قطعات آنها خراب یا آسیب دیده باشد، ممکن است دستگاه به درستی کار نکند و این می تواند برای ما مشکل ایجاد کند. به همین دلیل مهم است که هر مشکلی که با مایکروویو بوجود می آید در اسرع وقت حل شود. در صورت خراب شدن فن اگزوز مایکروویو و توقف کار، ابتدا باید دلیل دقیق آن را بفهمید و سپس مشکل را حل کنید. موارد زیر چند دلیل و راه حل برای کار نکردن فن اگزوز مایکروویو است.

مشکل در موتور فن اگزوز

اولین دلیل احتمالی کار نکردن فن اگزوز مایکروویو، مسئله موتور فن اگزوز است. برای اطلاع از خطای موتور فن، باید آن را از داخل مایکروویو خارج کرده و سعی کنید با استفاده از دست پره های فن را بچرخانید. اگر متوجه شدید که پره ها آزادانه نمی چرخند، باید موتور فن را تعویض کنید. با این حال اگر به نظر آزاد است، از یک مولتی متر برای تست موتور برای تداوم و همچنین برق ورودی استفاده کنید. اگر موتور قدرت دارد اما هنوز کار نمی کند، باید آن را تعویض کنید.

  1. تعویض توصیه شده زیر را برای فن خنک کننده مایکروویو پرداخت کنید:
  2. Lg EAU42744409 موتور فن خنک کننده مایکروویو تولید کننده تجهیزات اصلی اصلی (OEM) بخش
  3. 5304467697 تولید کننده تجهیزات اصلی اصلی (OEM) موتور فن خنک کننده مایکروویو

مشکل ترموستات

دلیل دیگر کار نکردن فن اگزوز مایکروویو می تواند مشکل در ترموستات باشد. ترموستات عمدتاً وظیفه نظارت بر دمای هوا را بر عهده دارد و در صورت نیاز فن را روشن می کند. اگر معیوب یا معیوب شود، فن نمی چرخد ​​، بنابراین می توانید ترموستات را با استفاده از یک مولتی متر برای تداوم تست کنید. اگر تداوم ندارد، ممکن است مجبور شوید با تماس با یک تکنسین حرفه ای یا مایکروویو جایگزین آن شوید

این را ببینید  عدم کارکردن چرخش مایکروویو

موضوع با صفحه کنترل اصلی

اگر صفحه اصلی کنترل مایکروویو شما از کار افتاده یا خراب شده باشد، این امر نیز می تواند در فن خروجی مایکروویو تأثیر بگذارد. قبل از تعویض برد کنترل اصلی، ابتدا باید تمام سیم کشی ها و موتور فن اگزوز را بررسی کنید. فقط پس از آن باید به فکر جایگزینی باشید. درصورتی که موتور فن اگزوز نیرویی دریافت نکند، ممکن است صفحه کنترل اصلی خطا داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که از یک متخصص برای تعویض برد اصلی کنترل کمک می گیرید زیرا می تواند یک روند پیچیده و پرمخاطره باشد.

برخی از تابلوهای کنترل موجود:

  1. صفحه کنترل مایکروویو GE WB27X11081
  2. صفحه کنترل الکترونیکی مایکروویو GE WB27X11158
  3. Frigidaire 5304472840 صفحه کنترل اصلی مایکروویو
  4. تابلوی کنترل گودمن PCBBF112S

مایکروویوها باید همیشه در شرایط عالی کار کنند تا اطمینان حاصل شود که هر زمان در آشپزخانه خللی ایجاد نشود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر مشکلی به موقع برطرف شده است. اگر تجربه استفاده از وسایل الکترونیکی را دارید، می توانید قطعات را تعویض کنید اما توصیه می شود برای این منظور با یک متخصص تماس بگیرید. در نهایت، بسیاری از تکنسین های خوب در آنجا وجود دارند که به راحتی در دسترس شما هستند و فقط یک تماس تلفنی دارند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =

مزایا و معایب مایکروفر

مزایا و معایب مایکروفر

مایکروویوها در ایران بسیار محبوب هستند. در واقع، طبق تحقیقات Canstar Blue، در سال 2013، حدود 96٪ از کل خانواده های استرالیایی یک یا چند

ادامه مطلب »