فهرست مطالب

چرا لامپ ماکروفر کار نمی کند

همانطور که همه می دانید میکروویو یکی از لوازم آشپزخانه است که ما روزانه از آن استفاده می کنیم و چندین بار در روز از آن استفاده می کنیم. این دستگاه نه تنها برای گرم کردن غذا و مایعات بلکه برای پخت و پز، پخت و کباب کردن و غیره استفاده می شود. ماکروفرها در اندازه ها و مدل های مختلفی تولید می شوند اما قطعات و ویژگی های اساسی آنها ثابت است. نکته مشترک هر ماکروفر در جهان لامپ است که با باز شدن در روشن می شود. اما اگر با مشکل کار نکردن لامپ ماکروفر روبرو شوید چه می کنید؟ در زیر برخی از دلایل احتمالی و برخی راه حل های چنین شرایطی ذکر شده است.

 1. لامپ ممکن است سوخته باشد

یکی از مهمترین دلایل کار نکردن لامپ ماکروفر این است که ممکن است خود لامپ سوخته باشد. برای بررسی اینکه آیا این مشکل وجود دارد و برای حل آن، ابتدا باید ماکروفر را از برق بکشید و سپس برق ماکروفر را در خود نقطه قطع کننده قطع کنید. ماکروفر خود را بررسی کنید تا دریچه را بیابید و با باز کردن پیچ ها صفحه آن را جدا کنید. جعبه حاوی نور هالوژن را پیدا کرده و درپوش آن را بردارید. لامپ را باز کنید و آن را جدا کنید و یک لامپ جدید نصب کنید.

لامپهای ماکروفر را می توانید بصورت آنلاین تهیه کنید:

 1. قطعه اصلی لامپ سطح ماکروفر (OEM)
 2. لامپ ماکروفر مشخصات Spacemaker مشخصات
 3. لامپ ماکروفر برای LG
 4. لامپ ماکروفر مخصوص پاناسونیک
 5. لامپ ماکروفر برای Kenmore
 6. لامپ ماکروفر برای Frigidaire
 7. مشکل با صفحه کنترل اصلی
این را ببینید  انتخاب ظروف مایکروویو

دلیل دیگر اینکه چراغ لامپ ماکروفر شما کار نمی کند، می تواند از مشکلات صفحه کنترل اصلی باشد. قبل از شروع به بررسی صفحه کنترل اصلی، اطمینان حاصل کنید که لامپ، سیم کشی و پریزها و غیره همه خوب کار می کنند. اکنون با استفاده از مولتی متر، صفحه کنترل را امتحان کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که صفحه کنترل اصلی ولتاژ مناسب را به سوکت لامپ ارسال می کند. در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد که آن را با مورد جدید جایگزین کنید و این فقط باید توسط یک متخصص یا تکنسین باتجربه انجام شود.

برخی از تابلوهای کنترل موجود به صورت آنلاین:

 1. صفحه کنترل ماکروفر GE WB27X11081
 2. صفحه کنترل الکترونیکی ماکروفر GE WB27X11158
 3. Frigidaire 5304472840 برد کنترل اصلی ماکروفر
 4. تابلوی کنترل گودمن PCBBF112S
 5. مشکلی در پریز برق وجود دارد

یکی دیگر از دلایل کار نکردن لامپ ماکروفر می تواند مشکل در پریز برق باشد. اما قبل از بررسی یا جایگزینی پریز برق، باید لامپ را از طریق روشی که در بالا گفته شد تعویض کنید. اما اگر هنوز نور کار نمی کند، برای بررسی یا تست سوکت به یک مولتی متر نیاز دارید. اگر پریز برق هیچ تداوم را نشان نمی دهد، در این صورت ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید یا توسط یک حرفه ای جایگزین کنید.

جایگزین های پیشنهادی ما:

 1. لامپ نگهدارنده General Electric WB08X10016
 2. Frigidaire 5304464091 سوکت ماکروفر
 3. تهیه پلاگین سوکت لامپ ماکروفر Demand DE47-00006A AP4219470
 4. دارنده لامپ سوکت لامپ ماکروفر Demand W10210871
 5. W10210871 چراغ مسکن ماکروفر 1472199 AH2342199 EA2342199 PS2342199 OEM اصلی
این را ببینید  خطر مواد غذایی با مایکروویو

اکنون که به 3 دلیل اصلی کار نکردن لامپ ماکروفر پی بردید، می توانید به راحتی موضوع اصلی را تشخیص داده و با روش های ذکر شده در بالا خود آن را برطرف کنید. اما اگر بی تجربه هستید یا از حل مشکل به تنهایی اطمینان ندارید، نباید در تماس گرفتن از یک متخصص تردید کنید. برای تعمیرات کلی لوازم خانگی می توانید با آقای راست تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر

6 کاربرد برتر مایکروفر. در حالی که مایکروویو به هیچ وجه یک وسیله ضروری خانه نیست، اما مطمئنا زندگی را بسیار آسان تر می کند.

ادامه مطلب »
ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر

ماکروفر یا مایکروفر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین وسایل در آشپزی به شمار آورد. افراد شاغل که فرصت اندکی برای آشپزی دارند، ترجیح

ادامه مطلب »
قطعات ماکروفر

قطعات ماکروفر

ماکروفر یکی از وسیله‌های قدرتمند و محبوب در زمینه آشپزی است. به دلیل اینکه این دستگاه برنامه‌های پخت متفاوتی دارد، می‌توان هر کاری را در

ادامه مطلب »