دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

6 مشکل رایج در مایکروویو

مایکروویو این روزها از لوازم آشپزخانه ای است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. مانند سایر لوازم خانگی، مایکروویو در طول عمر خود خراب می شود و خراب می شود. در اینجا مشکلات رایج مایکروویو و راه حل های احتمالی آنها آمده است:

مایکروویو گرم نمی شود

6 مشکل مایکروویو گرم نکردن مایکروویو یکی از رایج ترین مشکلات مایکروویو است. محبوب ترین دلیل این مسئله خرابی مگنترون است. مگنترون از ولتاژ بالا برای تولید فرکانس مایکروویو برای پخت غذا استفاده می کند. اگر ماکروویو وقتی خالی است روشن شود، این باعث می شود که مگنترون بسوزد. مگنترون سوخته باید تعویض شود زیرا قابل تعمیر نیست. سایر علل احتمالی این مشکل دیودهای معیوب، سوختگی خازن، معیوب بودن سوئیچ درب و خرابی ترانس است.

مایکروویو کار می کند و سپس متوقف می شود

6 مشکل مایکروویو علل احتمالی این مشکل خرابی سوئیچ درب، ترانسفورماتور خراب، پد لمسی معیوب و خرابی موتور فن است.

دکمه های مایکروویو کار نمی کنند

اگر دکمه های مایکروویو کار نمی کنند نشان می دهد که صفحه لمسی یا صفحه کنترل خراب است یا خراب شده است. یکی دیگر از دلایل احتمالی می تواند خرابی برد کنترل اصلی باشد.

صفحه مایکروویو نمی چرخد

در مایکروویو یک موتور چرخان در زیر صفحه وجود دارد که وظیفه چرخش صفحه در حال چرخش را بر عهده دارد. بنابراین محتمل ترین علت پشت این مسئله، فرسودگی یا سوختگی موتور است. موتور را می توان به راحتی تعویض کرد. با این حال، اگر موتور معیوب نباشد، این نشان می دهد که یک خط در برد کنترل اصلی وجود دارد. اگر صفحه کنترل خوب است، صفحه لمسی یا کنترل پنل را برای مشکل بررسی کنید.

این را ببینید  بهینه کردن مایکرووفر lg در منزل

لامپ مایکروویو در حین کار روشن نمی شود

6 مشکل مایکروویو یک لامپ کوچک در داخل مایکروویو شما در پشت گریل قرار دارد که با روشن شدن مایکروویو روشن می شود. اگر لامپ کار نمی کند، ممکن است ذوب شده باشد. دلایل احتمالی دیگر خرابی پریز لامپ و سیم کشی نامناسب است. اگر لامپ، پریز و سیم کشی خوب است، برد کنترل اصلی را بررسی کنید. ممکن است برد کنترل خراب شده باشد و نتواند ولتاژ را به سوکت لامپ ارسال کند.

بیشتر بخوانید: دلایل کار نکردن ماکروفر

جرقه زدن داخل مایکروویو

جرقه زدن داخل مایکروویو متداول است و نشان نمی دهد که مایکروویو شما خراب شده است. لازم است که شما بلافاصله مایکروویو را خاموش کرده و بازرسی لازم را انجام دهید. دلایل احتمالی پشت این مشکل خرابی روکش هدایت موج، سوختگی دیود، خراب شدن قفسه پشتی یا رنگ فرسوده از دیوارهای داخلی است.

آگاهی از مشکلات رایج مایکروویو به شما کمک می کند تا به موقع آن را برطرف کرده و دستگاه خود را از هرگونه آسیب جدی نجات دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =