دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

زمان تعویض ماکروفر / مانند همه لوازم آشپزخانه، مایکروویو شما ساخته نشده است که برای همیشه دوام بیاورد. بعضاً نیاز به تعویض دارد. سوال این است که کی؟ در اینجا نشانه های گویایی وجود دارد که نشان می دهد زمان شروع خرید مایکروویو جدید فرا رسیده است.

  1. دود، جرقه و بوی سوزان

در زمان تعویض ماکروفر اینها نشانه یک مشکل جدی و فوری است. کار خود را متوقف کرده و بلافاصله مایکروویو را خاموش کرده و از برق بکشید. در صورت مشاهده دود یا جرقه، یا بوی سوختن چیزی احساس بازگشت نمی کنید. مایکروویو شما خراب است و زمان تعویض فرا رسیده است.

  1. غذا درست پخته نمی شود

بخشی از جذابیت مایکروویو این است که به طور جدی زمان پخت را سرعت می بخشد. اگر مایکروویو شما غذا را بسیار کندتر از حالت عادی گرم می کند یا اصلاً کار نمی کند، چیزی خاموش است.

اگر فکر می کنید قدرت مایکروویو شما در حال کاهش است، آن را آزمایش کنید. یک فنجان آب را با قدرت زیاد به مدت دو دقیقه بپزید. اگر لوله کشی گرم نیست، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که مایکروویو جدیدی را در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید: علت خاموش نشدن ماکروفر

  1. هنگام پخت صداهای وحشتناکی ایجاد می کند

در زمان تعویض ماکروفر هنگام پخت، مایکروویو شما باید نسبتاً بی صدا باشد و بیش از یک صدای همهمه ملایم ایجاد نکند. اگر بجای آن بلند شود و صداهای سنگ زنی، وزوز یا تکان دهنده ایجاد کند، چیزی اشتباه است. ابتدا تیغه های گردان و فن را بررسی کنید. یک تکه غذای باقیمانده یا عدم هم ترازی یک راه حل آسان است. اما اگر این مناطق خوب بررسی شوند، مشکل بزرگتری در دست است که ممکن است با مایکروویو جدید به بهترین وجه حل شود.

این را ببینید  عدم کارکردن چرخش مایکروویو

4- درب به درستی بسته نمی شود

هنگام بسته شدن، درب مایکروویو باید کاملاً بسته شود. این یک ویژگی ایمنی مهم است که برای نگه داشتن اشعه طراحی شده است. اگر به نظر می رسد ترک خورده، شدید فرسوده یا شکسته شده است، این کافی است تا مایکروویو جدید را تضمین کند.

  1. صفحه کلید کار نمی کند

صفحه کلید جزء لاینفک پخت مایکروویو است. اگر در زمان پخت، تنظیم قدرت یا دکمه شروع به کار، پاسخ ندهد، اوضاع رو به پایین خواهد رفت. ممکن است صفحه کلید به سادگی نیاز به تمیز کردن خوب داشته باشد. اما اگر این کار را انجام ندهد، ممکن است زمان جایگزینی فرا رسیده باشد.

  1. بیش از 10 سال سن دارد

در زمان تعویض ماکروفر بیشتر مایکروویوها تا 10 سال عمر می کنند. اما حتی اگر دستگاه شما از مرز ده سال فراتر رفته و به نظر می رسد که در وضعیت کار است، ممکن است هنوز زمان آن باشد که ارتقاء را در نظر بگیرید، زیرا فناوری ها بهبود می یابند و بیشتر لوازم خانگی بسیار کارآمدتر می شوند.

تعمیر کنیم یا تعمیر نکنیم؟

مایکروویو به یک لوازم آشپزخانه نسبتاً ارزان تبدیل شده است، بنابراین خرید یک دستگاه جدید ممکن است مقرون به صرفه تر از قطعات و هزینه کار تعمیر باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =