دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

عدم چرخش سینی مایکروویو. بخشی از طراحی کاربردی، سینی چرخان در وسط است. این چرخش فقط برای نشان دادن غذای شما در حین پخت نیست. برای توزیع یکنواخت گرمای مایکروویو در سراسر ظرف است. بنابراین وقتی صفحه مایکروویو شما از چرخش باز می‌ماند، می‌تواند یک مشکل واقعی باشد. خوشبختانه، حل مشکل نسبتاً آسان است و در بیشتر مواقع می‌توانید آن را به سرعت در خانه حل کنید. چرخش صفحات مایکروویو به یکی از چهار دلیل متوقف می شود، بسته به آنچه که مایکروویو شما از آن عبور کرده است. ما به شما کمک می‌کنیم دلیل خود را پیدا کنید و با ساده‌ترین آنها شروع کنید.

عدم چرخش سینی مایکروویو

اول ایمنی در عدم چرخش سینی مایکروویو

قبل از برداشتن هر گونه پیچ یا کنجکاوی هر صفحه ای در مایکروویو، به یاد داشته باشید که سیم برق را بکشید. هرگز تعمیرات لوازم خانگی را با برق وصل انجام ندهید. یک قانون کلی خوب این است که اگر یک پیچ گوشتی در دست دارید، سیم دستگاه باید به وضوح از دیوار جدا باشد. با این حال، اگر از شما خواسته شد که با مولتی متر تست کنید، دستگاه باید به برق وصل باشد و باید با احتیاط کامل عمل کنید. پوشیدن دستکش کار را در نظر بگیرید که ممکن است برخی از شوک ها را پخش کند.

موانع در مسیر

اولین و ساده ترین دلیل برای رفع انسداد مسیر است. راهنمای غلتکی و کوپلر در یک مسیر زیر صفحه مایکروویو شما می چرخند. اگر خرده‌ها، ریزش‌ها یا سایر موانع در مسیر حرکت دایره‌ای آن‌ها قرار گیرد، ممکن است چرخش چرخان شما متوقف شود یا چرخش ناهمواری را تجربه کند که غذا را به طور یکنواخت نمی‌پزد.

این را ببینید  علت وجود جرقه در مایکروویو

بررسی اولیه در عدم چرخش سینی مایکروویو

صفحه مایکروویو را بردارید و غلتک و کوپلر زیر را بررسی کنید. تست کنید که هر کدام به طور مستقل چگونه می چرخند و آیا بقایای مواد غذایی قابل مشاهده در مسیر چرخش وجود دارد یا خیر. خرده نان ها و ریختن چسبنده به احتمال زیاد مشکل ساز هستند.

راه حل عدم چرخش سینی مایکروویو

داخل مایکروویو خود را کاملاً بشویید و توجه ویژه ای به مسیر غلتکی و اطراف کوپلر داشته باشید. اطراف کوپلر را بشویید تا از شر هر گونه باقی مانده چسبنده خلاص شوید. کوپلر را خیس نکنید، زیرا قطعات الکتریکی زیر آن وجود دارد.

راهنمای غلتک کثیف یا آسیب دیده

راهنمای غلتکی یک جسم دایره ای یا مثلثی مبهم با چرخ های کوچک است که صفحه روی آن قرار می گیرد. چرخ ها باید بتوانند به آرامی در مسیر حرکت کنند تا صفحه بچرخد. همانطور که موانع موجود در مسیر می توانند چرخش را متوقف کنند، چرخ های شکسته نیز می توانند چرخش را متوقف کنند.

اگر چرخ‌های راهنمای غلتکی شما شکسته یا به‌طور خاص کثیف شده‌اند، ممکن است صفحه شما از چرخش متوقف شده باشد. شکستگی بازوی غلتکی نیز می تواند دلیلی برای نیروهای نامتعادل و متوقف کننده چرخش باشد.

بررسی اولیه

صفحه مایکروویو و راهنمای غلتکی زیر را بردارید. راهنمای غلتک را از نزدیک برای علائم کثیفی یا آسیب بررسی کنید. در نظر بگیرید که کثیف، چسبناک است یا به هر طریقی شکسته شده است.

راه حل عدم چرخش سینی مایکروویو

اگر کثیف است، راهنمای غلتک را با یک اسفنج گرم صابونی پاک کنید. اگر چسبناک است، ابتدا آن را چند دقیقه در آب گرم خیس کنید، سپس آن را پاک کنید. اگر راهنمای غلتک خراب است، باید یک راهنمای جدید بخرید. خوشبختانه نصب سخت نیست.

این را ببینید  5 دلیل اصلی روشن نشدن ماکروفر

عدم چرخش سینی مایکروویو

کوپلر سینی آسیب دیده

کوپلر سینی قطعه شیاردار در مرکز است که روی یک موتور می چرخد. این همان چیزی است که نیروی صفحه گردان را به صفحه مایکروویو شما منتقل می کند. قسمت پایین صفحه و قسمت بالایی کوپلر باید کاملاً متناسب باشد تا نیرو به درستی منتقل شود. اگر صفحه به دلیل نامتعادل بودن نیرو، بیش از حد مقاومت کند، کوپلر تلاش برای چرخیدن را متوقف خواهد کرد. اگر کوپلر شکسته یا “ترک خورده” باشد (مانند بالای یک پیچ)، ممکن است نیرو را به درستی منتقل نکند.

بررسی اولیه در عدم چرخش سینی مایکروویو

بشقاب مایکروویو خود را بردارید. به کوپلر سینی در مرکز کف مایکروویو دقت کنید. مشخص کنید که کوپلر آسیب دیده، ذوب شده، کثیف به نظر می رسد یا شیارها به مرور زمان از بین رفته اند. با قرار دادن صفحه در بالا و تکان دادن آن تست کنید. چقدر احساس تکان دادن دارید؟

راه حل

 اگر کوپلر کثیف باشد، می توان آن را تمیز کرد. اما تمام مشکلات دیگر باید با نصب یک کوپلر جدید که به درستی با صفحه مایکروویو شما مطابقت دارد حل شود.

موتور چرخان شکسته

اگر مایکروویو شما تمیز است، راهنما خوب است، و کوپلر محکم قرار گرفته است، تنها گزینه نهایی موتور صفحه گردان است. این قطعه ای است که در زیر کوپلر قرار دارد و نیروی چرخش را تامین می کند. موتورها قطعات متحرک الکتریکی هستند و با گذشت زمان فرسوده می شوند. نیاز به تعویض موتور مایکروویو یک تعمیر بسیار رایج است. هنگامی که یک موتور به طور معمول از کار می افتد، محو می شود و به بیرون پاشیده می شود. با این حال، اگر چیزی آن را بسوزاند، موتور مایکروویو شما می‌تواند ناگهان خاموش شود.

این را ببینید  خرابی برد و تعمیر ماکروفر

بررسی اولیه در عدم چرخش سینی مایکروویو

وقتی موتور می سوزد، چرخش مایکروویو شما کند می شود، غیر قابل اعتماد می شود و به مرور زمان محو می شود. یا ممکن است متوجه یک رویداد مقاومت در برابر چرخش شوید که به طور مستقیم به موتور آسیب وارد کرده است. اگر از وسایل برقی و مولتی متر مطمئن هستید، می توانید جریان موتور صفحه گردان را بررسی کنید.

راه حل

شما باید موتور صفحه گردان خود را تعویض کنید. اگر مولتی متر ندارید اما سه گزینه دیگر مشکل شما نبوده است، احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از موتور صفحه گردان شما باشد. موتور صفحه گردان در زیر کوپلر در مرکز کف مایکروویو قرار دارد.

آیا می دانید: 4 دلیل رایج جرقه زدن داخل مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =