دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو/ اجاق گاز و فر ممکن است وسایل اولیه آشپزی آشپزخانه شما باشند، اما هیچ خانه ای بدون مایکروویو کامل نیست. مایکروویو راحتی بیشتری را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد و به شما این امکان را می دهد که به سرعت غذاهای از پیش آماده شده را بپزید یا مواد تازه را گرم کنید و در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید در زمان صرفه جویی کنید. ممکن است مایکروویو یک ابزار پخت و پز ساده به نظر برسد، اما مانند همه لوازم آشپزخانه، ممکن است نیاز به نگهداری و تعمیر داشته باشد. مشکلی که مایکروویو شما ممکن است در طول عمر خود با آن مواجه شود کم نیست. برای کمک به شما در عیب‌یابی مشکلات دستگاهتان، برخی از رایج‌ترین مشکلات تعمیر مایکروویو را بررسی می‌کنیم.

6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو

 مایکروویو کار نمی کند

در 6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو بدیهی است که شما به یک مایکروویو نیاز دارید که کار کند، و واحدی که روشن نمی شود می تواند نتیجه مشکلات ساده یا پیچیده باشد.

این به احتمال زیاد ناگفته نماند، اما اگر یک مایکروویو سنتی دارید، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه به پریز برق وصل شده است. همچنین باید با استفاده از یک مولتی متر یا با آزمایش یک دستگاه الکتریکی دیگر در پریز، بررسی کنید که پریز برق را تامین می کند. اگر پریز برق تامین نمی کند، نیاز به تعمیرات توسط یک برقکار دارد.

سوئیچ درب خراب نیز می تواند این مشکل را هم در مایکروویوهای داخلی و هم در مایکروویوهای داخلی ایجاد کند. سوئیچ درب سیگنال می دهد که مایکروویو بسته است و دستگاه چه زمانی می تواند شروع به پخت کند. نقص در سیستم اینترلاک سوئیچ درب از عملکرد دستگاه شما جلوگیری می کند. شکستگی فیوز حرارتی یا فیوز سرامیکی نیز از کارکرد مایکروویو شما جلوگیری می کند. برای رفع این مشکلات حتما با تعمیرگاه مایکروویو تایید شده تماس بگیرید.

این را ببینید  عوامل خرابی مایکروویو

 مایکروویو کار می کند اما گرم نمی شود

در 6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو شما نمی خواهید چرخه مایکروویو را تمام کنید تا متوجه شوید ظرف شما گرم نشده است. مایکروویویی که کار می کند، اما گرم نمی شود، اساساً بی فایده است، اما قابل تعمیر است.

مشکلات مربوط به دیود ولتاژ بالا یا مگنترون مایکروویو اغلب باعث این مشکل می شود. مگنترون گرمای مورد نیاز مایکروویو برای پختن و گرم کردن ظروف را تولید می کند، در حالی که دیود ولتاژ بالا انرژی مگنترون را تامین می کند. خرابی هر یک از این قسمت ها از تولید گرما توسط مایکروویو شما جلوگیری می کند، حتی اگر برق دریافت کند. این قطعات قابل تعویض هستند، اما دسترسی به آنها در واحد شما دشوار است. برای حل صحیح این مشکل ممکن است لازم باشد از یک سرویس تعمیر لوازم خانگی واجد شرایط کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: دلایل فیوز زدن ماکروفر هنگام راه اندازی

 پد لمسی مایکروویو پاسخ نمی دهد

کنترل‌های پد لمسی مایکروویو به شما این امکان را می‌دهد تا با لمس یک دکمه، انواع عملکردهای آشپزی را برنامه‌ریزی کنید. اگر صفحه لمسی پاسخ نمی دهد، نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید.

پد لمسی که پاسخگو نیست احتمالاً نتیجه سوئیچ غشایی یا برد کنترل معیوب است. سوئیچ غشایی به برد کنترل سیگنال می دهد تا عملکردهای خاصی را در مایکروویو تامین کند و یک سوئیچ غشایی که فرسوده یا معیوب است از هرگونه پاسخ از صفحه لمسی جلوگیری می کند. به طور مشابه، یک برد کنترل معیوب نمی تواند عملکردهای انتخابی شما را تامین کند. برای بسیاری از صاحبان خانه، تعمیر این قطعات دشوار است و به کمک یک تکنسین متخصص تعمیر مایکروویو نیاز دارد.

این را ببینید  بررسی علت ایجاد صدای مایکروویو

 سینی مایکروویو نمی چرخد

در 6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو اکثر مایکروویوهای رایج دارای سینی هستند که در حین استفاده به طور پیوسته می چرخد ​​و گرمای یکنواختی را برای ظروف مایکروویو فراهم می کند. سینی که نمی چرخد ​​می تواند باعث بد پختن غذا شود و قطعا نیاز به تعمیر دارد.

موتور درایو خراب اغلب منجر به سینی می شود که نمی چرخد. موتور محرک حرکت چرخشی لازم برای چرخاندن سینی شما را فراهم می کند و احتمالاً تعویض موتور مشکل را حل می کند. همچنین ممکن است لازم باشد جفت موتور محرک را تعویض کنید. اگر برای تعویض این قطعات با مشکل مواجه شدید، حتما با یک تکنسین حرفه ای تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

مشکلات حرکت سینی نیز می تواند ناشی از ترک خوردن یا شکستن راهنمای غلتک باشد. سینی شیشه ای مایکروویو معمولاً در بالای یک راهنمای غلتکی قرار می گیرد که به سینی کمک می کند در حین چرخش در مسیر ثابت بماند. با گذشت زمان، استفاده مکرر می تواند به راهنما آسیب برساند و حرکت سینی را مختل کند. راهنما را تعویض کنید تا سینی خود را به مسیر درست برگردانید.

 فن اگزوز مایکروویو کار نمی کند

مایکروویوهای خارج از محدوده بالاتر از محدوده پخت شما نصب می شوند و دارای یک فن اگزوز در پایین دستگاه هستند که ویژگی های مایکروویو و هود برد را در یک دستگاه ترکیب می کند. این طراحی راحتی زیادی را ارائه می دهد، اما مجموعه منحصر به فرد خود را از مشکلات تعمیر دارد.

اگر فن اگزوز دستگاه شما کار نمی کند، ممکن است فیلتر ذغالی یا فیلتر چربی آن مشکل داشته باشد. این فیلترها آلاینده ها و چربی های موجود در هوا را که در حین پخت و پز ایجاد می شوند جذب می کنند و به مرور زمان ممکن است مسدود شوند. گرفتگی فیلتر مانع از کارکرد فن شما می شود و تمیز کردن یا تعویض فیلتر احتمالا مشکل شما را برطرف می کند.

این را ببینید  ویژگی های ماکروویو MS2042DB ال جی

اگر فیلترهای شما شفاف هستند، ممکن است مشکلی در موتور فن مایکروویو وجود داشته باشد. برای بازرسی یا تعویض موتور، باید قبل از جدا کردن مایکروویو برای دسترسی به فن، دستگاه را از برق بکشید و آن را از موقعیت داخلی خود خارج کنید. این کار بهتر است به یک متخصص تعمیر لوازم خانگی قابل اعتماد سپرده شود.

 مایکروویو صدای بیش از حد تولید می کند

در 6 مشکل متداول تعمیر مایکروویو طبیعی است که مایکروویو شما در حین کار صدا ایجاد کند، اما صدای بیش از حد می تواند نشانه ای از مشکلات بزرگتر باشد.

یک مایکروویو پر سر و صدا می تواند نتیجه مشکلات متعددی باشد، از جمله خرابی موتور محرک، راهنمای غلتکی، مگنترون، فن خنک کننده یا دیود ولتاژ بالا. برای تشخیص این مشکل، احتمالاً باید دستگاه خود را جدا کنید تا اجزای داخلی آن را بررسی کنید. در نهایت، توصیه می شود برای حل این مشکل از یک تعمیرکار متخصص مایکروویو کمک بگیرید.

همچنین لازم به یادآوری است که اکثر مایکروویوها فقط حدود 10 سال دوام می آورند. اگر با یک واحد قدیمی مشکل دارید، ممکن است بخواهید به یک گزینه مدرن تر ارتقا دهید. شما می توانید جستجوی خود را برای یک دستگاه جدید با این مجموعه آنلاین مایکروویو آغاز کنید.

6 مشکل مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =