فهرست مطالب

7 مشکل رایج مایکروویو، مایکروویو ساده یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است، بنابراین وقتی خراب می‌شود آزاردهنده است و به این معنی است که باید از سایر روش‌های آشپزی استفاده کنید که زمان بیشتری می‌برد. در این مقاله، 7 مشکل رایج مایکروویو مردم و کارهایی که می توانید در مورد آنها انجام دهید را مورد بحث قرار خواهیم داد. قبل از اینکه به مشکلات اصلی بپردازیم، می‌خواهم به این نکته اشاره کنیم که تعمیر مایکروویوها بسیار خطرناک هستند، زیرا آنها هزاران ولت برق را در خازن‌های خود ذخیره می‌کنند، حتی پس از اینکه آنها را از برق جدا کردید. این بدان معناست که خطر وقوع شوک الکتریکی زیاد است. اگر آموزش صحیحی ندارید، نباید سعی کنید برخی از این مشکلات را ترمیم کنید. در عوض، با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

7 مشکل رایج مایکروویو

7 مشکل رایج مایکروویو و توقف چرخش

7 مشکل رایج مایکروویو اولین مشکل عمده ای که مردم با مایکروویوهای خود دارند این است که صفحه به درستی نمی چرخد. وقتی این اتفاق می‌افتد، غذا یا نوشیدنی‌ای که در مایکروویو می‌گذارید به طور یکنواخت یا احتمالاً اصلاً پخته نمی‌شود. وقتی صفحه شما به درستی کار نمی کند، معمولاً به این دلیل است که یکی از اجزای مجموعه چرخش مشکل دارد.

برای رفع آن، ابتدا باید بررسی کنید که صفحه به هیچ وجه شکسته نشده باشد و سپس غلتک های راهنمای که در زیر صفحه قرار دارند را بررسی کنید. اگر یکی از این دو جزء خراب باشد، باید آن را تعویض کنید و اگر ایراد نداشته باشند، ممکن است مشکل از خرابی موتور درایو باشد. اگر موتور درایو خراب باشد نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

این را ببینید  تداخل امواج مایکروویو با WiFi

 مایکروویو روشن نمی شود

در 7 مشکل رایج مایکروویو مشکل رایج بعدی که مردم با مایکروویوهای خود دارند، زمانی است که مایکروویو اصلاً روشن نمی شود. اولین چیزی که باید بررسی کنید دوشاخه برق است و مطمئن شوید که به برق وصل و روشن است. پس از آن باید کلید مدار را نیز بررسی کنید. همچنین باید آن را به پریز برق دیگری وصل کنید و ببینید که آیا کار می‌کند یا خیر – اگر کار می‌کند، پریز برق معیوب است و باید تعویض شود.

اگر مشکل از برق نیست، باید سوئیچ درب را با یک مولتی متر تست کنید تا ببینید آیا تداوم دارد یا خیر – در غیر این صورت باید تعویض شود.

در مرحله بعد، باید بررسی کنید که مجموعه قفل درب معیوب نیست – می توانید این کار را با بررسی اینکه آیا درب به درستی بسته می شود انجام دهید.

اگر هنوز علت مشکل را پیدا نکرده اید، باید فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی را با مولتی متر بررسی کنید تا ببینید آیا آنها معیوب هستند یا خیر.

بیشتر بدانید: دلایل روشن ماندن نور ماکروفر

 درب مایکروویو بسته نمی شود

اگر در مایکروویو شما بسته نمی شود، احتمالاً لولاها یا فنرهای معیوب دارید که شل شده اند. برای رفع این مشکل، ابتدا باید لولاها و فنرها را بررسی کنید تا ببینید آیا آسیب دیده اند یا خیر. اگر چنین است، آنها را تعمیر یا تعویض کنید. اگر آن اجزا سالم هستند، فنرهای پیچشی را بررسی کنید و هر پیچی را که در مجموعه قفل در شل شده است ببندید.

این را ببینید  ویژگی های ماکروویو MS2042DB ال جی

 درب مایکروویو باز نمی شود

در 7 مشکل رایج مایکروویو این مشکل بیشتر در مورد مایکروویوهایی رخ می دهد که دارای کلید درب فشاری هستند. اکثر مایکروویوها برای باز کردن درب یک بازکردن دستی دارند – راهنمای کاربر خود را برای بازکردن دستی برای مدل و مدل خاص مایکروویو خود بررسی کنید. هنگامی که در را باز کردید، مجموعه چفت را برای هر گونه علائم ساییدگی و پارگی بررسی کنید. اگر مجموعه چفت ایراد ندارد، مکانیسم باز کردن دکمه را بررسی کنید و در صورت ایراد، باید تعمیر یا تعویض شود.

 مایکروویو خاموش نمی شود

اگر مایکروویو شما خاموش نمی شود، باید آن را با برق خاموش کنید. هنگامی که به طور ایمن خاموش شد، باید با بررسی سوئیچ در و قفل درب شروع کنید تا ببینید آیا آنها به درستی کار می کنند یا خیر. اگر خوب هستند، برد هوشمند را که مایکروویو را کنترل می کند، بررسی کنید و اگر معیوب است، ممکن است باعث خاموش نشدن مایکروویو شود.

 مایکروویو گرم نمی شود

در 7 مشکل رایج مایکروویو همانطور که مایکروویو شما شروع به قدیمی شدن می کند، ممکن است به درستی گرم نشود یا اصلا گرم نشود. برای رفع این مشکل ابتدا باید سوئیچ درب را با مولتی متر چک کنید تا ببینید تداوم دارد یا خیر و در غیر این صورت آن را تعویض کنید. در مرحله بعد، دیود ولتاژ را بررسی کنید تا ببینید آیا درست کار می کند و سپس مگنترون را بررسی کنید. اگر هر یک از این قطعات معیوب باشد، باید تعویض شوند، یا ممکن است تصمیم بگیرید که خرید یک مایکروویو جدید منطقی تر است.

این را ببینید  مشکلات ایمنی اجاق مایکروویو در برابر تابش

 مایکروویو صداهای عجیبی ایجاد می کند

اگر مایکروویو شما صداهای بلند یا عجیبی تولید می‌کند، با بررسی صفحه مایکروویو که می‌تواند در اطراف آن تکان می‌خورد، شروع کنید. شما باید خود صفحه و همچنین غلطک های راهنما و کوپلر را بررسی کنید و در صورت معیوب بودن باید تعویض شوند. در مرحله بعد، موتور درایو یا مگنترون، فن خنک کننده اگر دارید و دیود ولتاژ بالا را بررسی کنید. اگر هر یک از آن قطعات ایراد دارند، باید تعویض شوند.

زمان تعویض مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =

مزایا و معایب مایکروفر

مزایا و معایب مایکروفر

مایکروویوها در ایران بسیار محبوب هستند. در واقع، طبق تحقیقات Canstar Blue، در سال 2013، حدود 96٪ از کل خانواده های استرالیایی یک یا چند

ادامه مطلب »