دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تعمیر یا تعویض ماکروفر / مهم نیست که چگونه مایکروویو در دستور العمل های هفتگی شما قرار می گیرد، وقتی مایکروویو از کار می افتد باز هم مشکل است. ممکن است یک ضامن چسبنده، چراغ خاموش، صفحه چرخان شکسته یا چیزی که بیشتر در داخل کابینت یا کنترل پنل پنهان شده باشد. در حالی که تعمیر مایکروویو اغلب امکان پذیر است، اما مایکروویوها آنقدر ساده و اساسی شده اند که خرید یک مایکروویو جدید اغلب مقرون به صرفه تر و کاربردی تر است. بیایید با یک کاوش عمیق تر دریابیم که تعمیر یا تعویض مایکروویو چه زمانی درست است.

تعمیر یا تعویض ماکروفر

زمان مناسب تعمیر یا تعویض ماکروفر

اولین سوال در مورد تعمیر یا تعویض ماکروفر این است که آیا مایکروویو شما قابل تعمیر است و چقدر برای تعمیر آن نیاز است؟ اگر تعمیر آسان، ساده یا ساده به نظر می رسد، احتمالاً تعمیر گزینه بهتر شماست. اگر تعمیر به نظر می رسد درگیر، خطرناک است، یا نیاز به چندین مرحله تعمیر دارد، ممکن است تعمیرات ارزش وقت شما را نداشته باشد. هنگام تصمیم گیری برای انجام تعمیر، هزینه قطعات جایگزین نیز باید در نظر گرفته شود.

مشکلات تک جزئی

هنگامی که مشکل مایکروویو شما شامل یک قطعه واحد می شود، اغلب ارزش آن را دارد که تعمیراتی را انجام دهید تا آن یک چیز را برطرف کنید. به عنوان مثال، دستگیره در مایکروویو شکسته، صفحه شیشه ای یا راهنمای غلتکی، جنبه های رایجی هستند که می شکنند و به راحتی قابل تعویض هستند. معمولاً می توان هر جزء را جایگزین کرد، به خصوص اگر بتوانید ببینید که آن جزء کجاست و چگونه در طراحی مایکروویو قرار می گیرد. لامپ سوخته نیز یک تعمیر رایج تک جزئی است.

این را ببینید  نحوه رفع کد خطای E-11 ماکروویو سامسونگ

مشکلات سطحی

یکی دیگر از مشکلاتی که به راحتی قابل رفع است، مشکلات سطح مایکروویو شما است. خراش روی رنگ، ترک در در و سایر مشکلات قابل مشاهده اغلب راحت تر از آنچه فکر می کنید قابل تعمیر هستند. تعمیرات سطحی اغلب آسان تر است زیرا دسترسی به آنها آسان است. برای تعویض یا تعمیر قطعه شکسته نیازی به فرو رفتن در کابینت مایکروویو ندارید.

بیشتر بدانید: مشکلات ماکروفر هنگام گرم کردن غذا

یک نقص کوچک

در تعمیر یا تعویض ماکروفر هر چه مشکل کوچکتر باشد، احتمال بروز مشکل در تعمیر کمتر است. به عنوان مثال، یک لرزش کوچک در راهنمای غلتک اغلب با تمیز کردن یا تعویض سریع برطرف می شود. یک قفل سفت درب را می توان به همین روش ثابت کرد. چیزی که باید مراقب آن باشید مشکلاتی است که به سیستم های انتگرال عمیق مربوط می شود.

یک مشکل نصب

برای مایکروویوهای نصب شده، گاهی اوقات مشکل شما به طور مستقیم به دستگاه مربوط نمی شود. اگر درب شما باز یا بسته می‌شود، اگر در کابینت انسداد وجود دارد، یا اگر مایکروویو در براکت‌های آن به صدا در می‌آید، اینها مشکلات نصب هستند که می‌توان آن‌ها را بدون استفاده از مایکروویو جدید به راحتی حل کرد. حداکثر ممکن است به چند پیچ ​​جدید یا یک ابزار سنباده کوچک برای نصب درست نیاز داشته باشید.

چه زمانی مایکروویو خود را تعویض کنید

البته قرار نبود همه عیوب مایکروویو برطرف شوند. هزینه کم مایکروویو جدید همراه با هزینه بالقوه انباشته شدن قطعات تعویض و تعمیرات اغلب می تواند خرید یک مایکروویو جدید را کاربردی تر کند. مایکروویو تنها وسیله ضروری خانه است که از این قانون پیروی می کند، اما مهم است که بدانید چه زمانی می توانید با انجام حرکت صحیح در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

این را ببینید  تعمیر روشن نشدن مایکروویو دوو

مایکروویو بیش از 6 سال قدمت دارد

در تعمیر یا تعویض ماکروفر اولین شاخصی که نشان می دهد مایکروویو شما بهتر است جایگزین شود، طول عمر پنج ساله است. مایکروویوها می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، اما کمترین طول عمر را برای لوازم خانگی دارند. اگر مایکروویو شما بیش از 6 سال است و به خصوص اگر به 10 سالگی نزدیک می شود، احتمالاً بهتر است از یک مایکروویو جدید استفاده کنید. ویژگی های خود را ارتقا دهید و نگران دویدن دایناسور نباشید.

مشکلات انباشتگی چندگانه

نشانه دیگری که نشان می دهد به جای تعویض قطعه باید مایکروویو خود را تعویض کنید، این است که بیش از یک مشکل برای رفع آن دارید. هر چه مسائل بیشتر جمع شوند. تعمیر بیشتری وجود دارد که باید انجام شود. هزینه قطعات تعویضی نیز همراه با ساعاتی که برای تعمیر کامل مایکروویو شما لازم است شروع به انباشته شدن خواهد کرد. علاوه بر این، انباشتن مشکلات فنی معمولاً نشان می دهد که مشکلات بیشتری در راه است. خرابی سیستماتیک نشانه یک مایکروویو قدیمی، بد آسیب یا طراحی بسیار ضعیف است.

مگنترون آسیب دیده یا سوخته است

در نهایت، مگنترون وجود دارد. مهم نیست که مایکروویو شما چقدر نو است یا فقط یک مشکل وجود دارد، اگر مگنترون خارج باشد، می توانید کل دستگاه را نیز تعویض کنید. مگنترون قلب مایکروویو است که در واقع امواج مایکروویو را می سازد. تعویض آن تقریباً برابر با هزینه خرید یک مایکروویو جدید است، گاهی اوقات حتی بیشتر. اگر مگنترون شکسته شود، جایگزینی مایکروویو بخشی از آینده شماست.

این را ببینید  خرابی لامپ و درب ماکروویو

خطاهای رایج مایکروویو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =