دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

اجاق سنتی ما یا اجاق رومیزی ما ممکن است از نظر اندازه بر آشپزخانه مسلط باشد و در عین حال بیشترین تطبیق پذیری را در پخت و کباب کردن به ما می دهد، و اجاق توستر مطمئناً در گرم کردن مجدد تکه های پیتزا یا گرم کردن نان و رول ها کمک می کند، اما هیچ یک از این وسایل نمی توانند در زمان صرفه جویی کنند. همانطور که ماکروویو می تواند. وقتی نیاز دارید غذا را سریع بپذیرد هیچ دستگاهی نمی تواند این سرعت را برای شما ایجاد کند. تا زمانی که با فشار دادن دکمه شروع، متوجه شوید که دیگر گرم نمی شود. چرا ماکروویو من گرم نمی شود؟ علت گرم نشدن ماکروویو چیست؟ در این مقاله هفت دلیل گرم نشدن ماکروویو برای شما آورده‌ایم.

دلیل گرم نشدن ماکروویو
دلیل گرم نشدن ماکروویو

بررسی عملکرد ماکروویو برای رفع دلیل گرم نشدن ماکروویو

برای دلیل گرم نشدن ماکروویو اگرچه اجاق‌های ماکروویو از نظر اندازه، ظاهر و توان خروجی متفاوت هستند، اما همه آنها بر اساس اصول مشابهی کار می‌کنند. هنگامی که یک گزینه سطح قدرت تعیین شده و زمان پخت انتخاب شد، با فشار دادن دکمه شروع، برد کنترل دستگاه 120 ولت جریان متناوب (AC) را قبل از رسیدن جریان از طریق فیوز خط، ترموستات حفره‌ای و کلیدهای چندگانه درب ارسال می‌کند. یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا یک خازن ولتاژ بالا با یک دیود کار می کند تا توان جریان متناوب خروجی ترانسفورماتور را به جریان مستقیم (DC) تبدیل کند و ولتاژ را دو برابر کند و به نزدیک به 5000 ولت برساند که ولتاژ مورد نیاز برای تغذیه مگنترون دستگاه را فراهم می کند. مگنترون امواج رادیویی را منتشر می کند که قبل از ورود به حفره کوره از طریق یک راهنمای موج عبور می کند.

این را ببینید  دلایل روشن نشدن مایکروویو به صورت عادی

نحوه بررسی عملکرد گرم شدن ماکروویو

در دلیل گرم نشدن ماکروویو هنگامی که امواج رادیویی وارد حفره فر می شوند، مولکول های آب درون غذا به شدت ارتعاش می کنند و گرمایی ایجاد می کند که غذا را از بیرون به داخل می پزد. اکثر ماکروویوها از یک صفحه گردان موتوری برای چرخاندن مواد غذایی از طریق امواج رادیویی استفاده می کنند تا آنها را بپزند. موارد را به طور مساوی روی یک سینی شیشه ای ماکروویو قرار دهید. به خاطر داشته باشید که مولکول‌های آب گرم شده مواد غذایی را در طول فرآیند پخت بخار می‌کنند، به همین دلیل است که نان هنگام گرم شدن در ماکروویو خیس می‌شود.

هنگام کار، اجزای ولتاژ بالا می توانند گرمای قابل توجهی تولید کنند، بنابراین برد کنترل نیز ولتاژ را به موتور فن می فرستد تا دستگاه خنک شود. یک یا چند ترموستات با قطع ولتاژ سیستم ولتاژ بالا در صورت داغ شدن بیش از حد کابینت ماکروویو یا حفره اجاق، از گرم شدن بیش از حد جلوگیری می کند.

علت گرم نشدن ماکروویو

اگر پاستا پریماورا مانند زمانی که آن را در ماکروویو قرار می‌دهید سرد است، در اینجا هفت دلیل محتمل‌ترین دلیل گرم نشدن ماکروویو آورده شده است:

دیود سوخته

از آنجایی که دیود قطعه ای است که ولتاژ را برای تامین انرژی مگنترون برای گرم کردن غذا دو برابر می کند، دیود سوخته باعث می شود که مگنترون ولتاژ کافی برای کار را دریافت نکند. هنگامی که یک دیود از کار می افتد، اغلب به طور آشکار آسیب دیده به نظر می رسد. همچنین می توانید دیود را با یک مولتی متر و یک باتری 9 ولتی تست کنید تا مشخص کنید آیا دیود پیوستگی الکتریکی دارد یا خیر – یک مسیر الکتریکی پیوسته در قطعه وجود دارد. توجه داشته باشید که دیود فقط باید در یک جهت تداوم داشته باشد. اگر دیود از نظر تداوم در هر دو جهت “منفی” یا “مثبت” باشد (زمانی که پروب های مولتی متر معکوس می شوند)، دیود از کار افتاده است و باید تعویض شود.

این را ببینید  تشخیص خرابی و اصلاح صفحه لمسی مایکروویو

سوئیچ درب معیوب

در دلیل گرم نشدن ماکروویو اکثر ماکروویوها دارای سه یا چهار کلید در هستند که به ماکروویو اجازه می دهد پس از بسته شدن درب شروع به کار کند یا گرم شود. سوئیچ درب معیوب می تواند از گرم شدن ماکروویو حتی زمانی که درب کاملاً محکم است جلوگیری کند. همانند دیود، می توانید از یک مولتی متر برای تست تداوم الکتریکی هر سوئیچ درب استفاده کنید تا مشخص شود که آیا یک یا چند مورد از کار افتاده اند یا خیر.

مگنترون خراب

اگر خود مگنترون خراب باشد، ماکروویو گرم نمی شود. مجدداً، می‌توانید از یک مولتی متر برای آزمایش مگنترون از نظر تداوم الکتریکی استفاده کنید تا به تشخیص اینکه آیا قطعه خراب است یا خیر. عدد باید کمتر از یک اهم باشد و مگنترون نباید به زمین اتصال داشته باشد تا قطعه به درستی کار کند. از آنجایی که مگنترون قابل تعمیر نیست، یک مگنترون سوخته باید با یک مگنترون جدید جایگزین شود.

خازن ولتاژ بالا معیوب

از آنجایی که خازن ماکروویو با دیود کار می کند تا جریان ارسالی به مگنترون را تبدیل و دو برابر کند، یک خازن معیوب از کار کردن کل مدار ولتاژ بالا جلوگیری می کند و ماکروویو گرم نمی شود. هنگامی که یک خازن از کار می افتد، اغلب برآمدگی یا نشتی دارد. حتی اگر هیچ نشانه قابل مشاهده ای از خرابی مشاهده نکردید، می توانید خازن را با استفاده از اهم متر آنالوگ یا تستر خازن آزمایش کنید تا مشخص کنید که آیا قطعه قادر به ذخیره و آزادسازی شارژ خود است و همچنین تعیین اینکه آیا کار می کند یا خیر. با ظرفیت ظرفیت قابل قبول فقط مطمئن شوید که خازن قبل از دست زدن به آن تخلیه شده است.

این را ببینید  رفع مشکل کار نکردن مایکروفر

خرابی ترانسفورماتور ولتاژ بالا

ترانسفورماتور ولتاژ بالا ممکن است در تامین انرژی مگنترون شکست بخورد. هنگامی که یک ترانسفورماتور از کار می افتد، اغلب قوس می شود و بوی سوختگی ایجاد می کند.

فیوز حرارتی سوخته، فیوز حفره‌ای، یا محافظ حرارتی

هر سه این اجزا برای قطع برق ماکروویو در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه طراحی شده‌اند. یک بار دیگر، می توانید از یک مولتی متر برای تست تداوم الکتریکی هر یک از قطعات استفاده کنید تا مشخص کنید که آیا هر یک از آنها منفجر شده و نیاز به تعویض دارند یا خیر.

برد کنترل اصلی معیوب

در دلیل گرم نشدن ماکروویو برد کنترل اصلی منبع تغذیه همه اجزای ماکروویو را تنظیم می کند، بنابراین یک برد معیوب ممکن است باعث گرم نشدن دستگاه شود. از آنجایی که این یک مشکل رایج نیست، ابتدا باید سایر اجزای بالقوه معیوب را بررسی و آزمایش کنید تا قبل از فکر کردن به تعویض برد کنترل، مطمئن شوید که درست کار می کنند.

مقاله مورد نیاز شما نحوه رفع کد خطای SE / 5E ماکروویو سامسونگ

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =