دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

جایگزینی مگنترون مایکروویو . درست نخواهد بود اگر بگویید مایکروویو قلب آشپزخانه است. مگنترون قلب مایکروویو است. بنابراین یک مورد تعویض مگنترون مایکروویو در موارد خاص مهم می شود. عملکرد اصلی مگنترون تولید گرما و انرژی است که غذا را درون مایکروویو می پزد یا گرم می کند. این عملکرد یک فرستنده رادیویی را تولید می کند که انرژی RF تولید می کند و این انرژی را در حفره پخت دستگاه قرار می دهد. مگنترون از آهن ربا های دائمی قوی استفاده می کند و همچنین دارای یک مدار دو برابر ولتاژ نیم موج است که نوسان می کند و فرکانس پخت حدود 2450 مگاهرتز را تولید می کند و بنابراین ولتاژ تغذیه 60 هرتز را به انرژی مایکروویو قابل استفاده تبدیل می کند.

اگر کسی هستید که با مشکل مایکروویو روبرو هستید ، یکی از دلایل احتمالی آن می تواند وجود مگنترون باشد. در بعضی موارد ، ممکن است مگنترون در شرایط ترمیم نباشد و مجبور به تعویض شود. اگر می خواهید بفهمید که آیا خوب کار می کند یا نیاز به تعویض دارد ، می توانید 2 آزمایش زیر را برای جایگزینی مگنترون مایکروویو انجام دهید:

 1. آزمون 1

ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و همه خازن های ولتاژ بالا را تخلیه کنید. تمام لیدها را از پایانه های مگنترون بردارید و فراموش نکنید کدام سیم کجا بود. حالا یک اهم متر بردارید و آن را روی کمترین مقیاس مقاومت قرار دهید. اکنون در هر دو جهت مقاومت را از یک ترمینال به ترمینال دیگر بررسی کنید. قرائت اهم متر باید کمتر از یک اهم باشد به این معنی که مقاومت رشته مگنترون باید کمتر از یک اهم باشد. در غیر این صورت ، ممکن است مگنترون شما معیوب باشد و شاید لازم باشد آن را جایگزین کنید.

این را ببینید  نکات ایمنی و تعمیرات مایکروفر

بخوانید: خرید مایکروویو

 1. تست 2

این آزمایش دیگری است که می تواند تضمین کند که آیا مگنترون شما نیاز به تعویض دارد یا خیر. در این آزمون ، باید متر را در بالاترین مقیاس مقاومت تنظیم کنید. پس از انجام این کار ، خواندن را از پایانه های مگنترون تا محفظه فلزی مگنترون بررسی کنید. در اینجا اطمینان حاصل کنید که لمس کنتورها را لمس نکنید زیرا این امر منجر به خواندن اشتباه می شود. در این حالت ، بدون توجه به میزان قطب ، متر باید بی نهایت را بخواند. اگر مگنترون بی نهایت از خود نشان نمی دهد و حتی اندکی قرائت می کند ، این نشانه یک مگنترون معیوب است که نیاز به جایگزینی دارد.

اکنون که به دو روش اصلی آزمایش یک مگنترون پی بردید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا مگنترون شما امکان تعمیر دارد یا کاملاً معیوب است. اگر معیوب یا معیوب باشد ، می توانید خودتان یا با کمک گرفتن از متخصص ، آن را تعویض کنید. پیشنهاد می شود این وظیفه جایگزینی را به متخصصان یا متخصصان برق بسپارید. اگر مایکروویو کار نمی کند با تماس با خدمات Mr Right به راحتی می توانید یک برقکار مجرب و با تجربه دریافت کنید. این ارائه دهنده خدمات در صورت بروز هرگونه مشکل مرتبط با مایکروویو شما را با بهترین برق کاران یا تکنسین های مایکروویو در ارتباط خواهد ساخت.

بیشتر بدانید: تنظیم مایکروویو GE Spacemaker

در صورتی که می خواهید مگنترون خود را جایگزین کنید:

 1. کوره مایکروویو GE مگنترون و کیت دیود OM75P
 2. اجاق مایکروویو LG Electronics 6324W1A001H
 3. لوله مایکروفر مایکروویو BlueCatELE 2M246
 4. تهیه Demand SD0259 مایکروفر مگنترون سازگار AP5183463 و متناسب با 0M75
 5. مایکروویو عمومی Magnetron Tube WB27X10516 OM75P (31) خنک کننده هوا سازگار برای GE Samsung
این را ببینید  اشتباهات استفاده از مایکروویو که انجام میدهید

اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید ، ما ابزارها و تجهیزات توصیه شده ای برای شما داریم: –

مولتی متر چند منظوره:

 1. مولتیمتر دیجیتال AstroAI با اهم ولتاژ آمپر
 2. کنتور دیجیتال KAIWEETS T-RMS 6000 شمارش می شود
 3. کیت تست مولتی متر Klein Tools 69149

کیت ابزار چند منظوره:

 1. کیت ابزار دستی DEKOPRO 168 Piece با جعبه ذخیره سازی جعبه ابزار پلاستیک
 2. کیت ابزار مته چکش بی سیم Dedeo ، مجموعه مته ابزارآلات برقی خانگی 60 عددی با 16.8 ولت پنجه آچار چکش پنجه چکش پنجه آچار لوازم جانبی DIY
 3. BLACK + DECKER 12V MAX Drill & Home Tool Kit، 60-Piece (BDCDD12PK)
 4. مجموعه ابزار تعمیرات خانگی WORKPRO 156-Piece – کیت ابزار دستی روزانه با کیف ابزار

کیت های لحیم کاری:

 1. A-BFastiron Electronics لحیم کاری آهن ، ابزار جوشکاری برای تعمیرات الکترونیکی و DIY
 2. لحیم کاری لحیم کاری ایستگاه آهن – 48W 110V ابزار لحیم کاری مجموعه Temp قابل تنظیم جوش برقی برای SMD / PCD / DIY
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 11 =