دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تعمیر بسته نشدن درب مایکروویو. اگر قفل در مایکروویو شما به درستی کار نمی کند، این راهنمای 4 مرحله ای به شما کمک می کند تا علت مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. به سادگی هر مرحله زیر را دنبال کنید تا بتوانید درب مایکروویو خود را دوباره به راحتی ببندید. از آنجایی که هر مدل و ساخت مایکروویو کمی متفاوت ساخته می‌شود، بهتر است قبل از انجام این تعمیرات، دفترچه راهنمای کاربر مایکروویو خود را بیابید زیرا می‌توانید دستورالعمل‌های خاصی را برای برخی از مراحل این راهنما بیابید.

تعمیر بسته نشدن درب مایکروویو

اطمینان از سالم بودن درب و تعمیر بسته نشدن درب مایکروویو

هنگامی که قفل در مایکروویو شما از کار می افتد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که چک کنید که گیره گیر نکرده باشد و نتواند به درستی درب مایکروویو را وصل یا جدا کند.

در اینجا نحوه جلوگیری از گیرکردن قفل درب آمده است:

 • دکمه در را فشار دهید تا در را باز کنید و در همان زمان سعی کنید و به صورت دستی در را باز کنید.
 • اگر در هنگام کشیدن درب باز می شود، سعی کنید علت باز نشدن در را بدون کشیده شدن پیدا کنید و آن را بردارید.
 • اگر نمی توانید هر گونه آشغالی که باعث گیر کردن درب شود پیدا کنید یا اگر تمیز کردن قفل درب مشکل را حل نمی کند، به مرحله 2 بروید.

بررسی دکمه ضامن درب

مرحله بعدی این است که دکمه قفل در را بررسی کنید. این فقط در صورتی اعمال می شود که مایکروویو شما دکمه ای داشته باشد که برای باز کردن درب آن را فشار دهید. اگر مایکروویو شما دسته ای دارد که می کشید، می توانید به مرحله 3 بروید.

این را ببینید  مضرت غذا مایکروویو

در اینجا نحوه بررسی دکمه قفل درب آمده است:

 • دکمه قفل در را فشار دهید و بررسی کنید که آیا هنگام فشار دادن آن مقاومتی احساس می کنید (مانند حالت عادی).
 • اگر بتوان دکمه را بدون هیچ مقاومتی فشار داد، این نشانه خوبی است که دکمه معیوب است و باید دوباره به مکانیزم درب وصل شود یا تعویض شود. اگر هنگام فشار دادن دکمه صدای کلیک بشنوید، این نشان می دهد که دکمه با مکانیزم آزاد کردن درب تماس ندارد، بنابراین باید تعمیر یا تعویض شود.
 • برای تعمیر دکمه، با خاموش کردن برق مایکروویو شروع کنید. هنگام تعمیر مایکروویو بسیار مراقب باشید زیرا خطر برق گرفتگی وجود دارد.
 • سپس، صفحه کنترل را از مایکروویو خود جدا کنید و سپس سعی کنید دکمه در را با وصل کردن مجدد آن در موقعیت صحیح تعمیر کنید یا اگر قطعه شکسته در واحد دکمه درب پیدا کردید، کل واحد باید تعویض شود.
 • هنگامی که دکمه در را تعمیر یا تعویض کردید، دوباره کنترل پنل را وصل کنید، برق را دوباره روشن کنید و سپس بررسی کنید که آیا قفل درب اکنون درست کار می کند یا خیر. اگر نه، به مرحله بعدی بروید.

بررسی اهرم ضامن درب

گام بعدی این است که اهرم قفل درب را برای هر گونه علائم آسیب بررسی کنید. هنگامی که دکمه در را فشار می دهید، اهرم قفل درب مایکروویو را آزاد می کند و به شما امکان می دهد آن را باز کنید. اگر قفل معیوب شود یا شکسته شود، کل قطعه قفل در مایکروویو شما معیوب می شود.

این را ببینید  آشنایی با نحوه عملکرد یخ زدایی در مایکروویو

در اینجا نحوه بررسی، و در صورت لزوم، تعویض اهرم قفل درب آمده است:

 • مطمئن شوید که برق مایکروویو شما خاموش است.
 • اگر قبلاً این کار را نکرده اید، پانل کنترل را از مایکروویو خود خارج کنید تا بتوانید به اهرم قفل دسترسی پیدا کنید.
 • اهرم قفل را پیدا کنید (این یک جسم پلاستیکی کوچک در قفل در است) و سپس بررسی کنید که آیا گیر کرده، شکسته است یا از جای خود خارج شده است. اگر اهرم قفل در خوب است، به مرحله بعد بروید.
 • در صورت امکان، اهرم قفل در را تعمیر کنید. اگر این امکان پذیر نیست، آن را جایگزین کنید.
 • برای تعویض اهرم قفل درب، باید قطعه جدیدی تهیه کنید و سپس آن را به سیستم قفل در مایکروویو خود وصل کنید. اگر این امکان پذیر نیست، کل واحد قفل در را تعویض کنید.
 • پس از تعویض اهرم قفل درب، بررسی کنید که آیا قفل در مایکروویو شما به درستی کار می کند. اگر نه، به مرحله بعدی بروید.

بررسی فنر در لولای در و چفت کنار

اگر هنوز موفق به تعمیر قفل درب نشده اید، گام بعدی این است که تمام اجزای موجود در درب مایکروویو را که بخشی از واحد قفل درب هستند بررسی کنید. اینها شامل لولای در، فنر چفت و چفت سمت در است. هنگامی که این قطعات معیوب شوند، قفل درب شما به درستی کار نمی کند.

در اینجا نحوه بررسی، و در صورت لزوم، تعویض فنر درب، لولاها، و چفت سمت درب آمده است:

 • مطمئن شوید که برق مایکروویو شما خاموش است.
 • سپس درب مایکروویو را بردارید تا بتوانید به اجزای داخلی دسترسی داشته باشید. درب را می توان با برداشتن پانل داخلی از در و سپس باز کردن لولاهای در جدا کرد (اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، لطفاً به دفترچه راهنمای کاربر مایکروویو خود مراجعه کنید).
 • سپس فنر در، لولاها و قفل سمت در را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا هر یک از این قطعات معیوب، گیر کرده یا فرسوده شده اند.
 • اگر هر یک از قطعات نیاز به تعویض دارند، آن ها را با قطعات جدید تعویض کنید یا کل واحد قفل در را تعویض کنید.
 • پس از تعمیر یا تعویض قطعات، مایکروویو خود را دوباره کنار هم قرار دهید و سپس بررسی کنید که آیا درب مایکروویو شما اکنون می تواند به درستی باز و بسته شود. اگر نه، باید در نظر داشته باشید که مایکروویو خود را به تعمیرگاه ببرید تا نگاهی به آن بیندازند، یا ممکن است تصمیم بگیرید که بهترین گزینه خرید یک مایکروویو کاملاً جدید است.
این را ببینید  بایدها و نبایدها مایکروویو

پیشنهاد مطالعه: دلایل روشن نشدن مایکروویو به صورت عادی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =